Księżniczka na ziarnku grochu + Dziewczynka z zapałkami

Księżniczka na ziarnku grochu + Dziewczynka z zapałkami

Autorzy: Hans Chrystian Andersen

Wydawnictwo: Siedmioróg

Kategorie: Dla dzieci

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

Ilość stron: 20

cena od: 3.74 zł

Dwie z najbardziej znanych baśni Andersena o Księżniczce na ziarnku grochu i Dziewczynce z zapałkami - w pięknie ilustrowanej wersji, przygotowanej specjalnie dla najmłodszych.

Choć klasyczne baśnie i bajki pochodzą sprzed stuleci, mądrość w nich zawarta jest wciąż aktualna. Dzięki tym ponadczasowym opowieściom dziecko zaczyna rozumieć świat, dostrzegać roacute;żnicę między dobrem a złem, przezwyciężać ogarniające je czasami niepokoje i lęki.

Księżniczka na ziarnku grochu oraz Dziewczynka z zapałkami należą do kanonu utworoacute;w Hansa Christiana Andersena. Zostały opracowana w taki sposoacute;b, aby polski tekst zachował literacką wrażliwość oryginału, a zarazem brzmiały wspoacute;łcześnie i były w pełni zrozumiałe dla dzieci. Całości dopełniają wyjątkowej urody ilustracje Katarzyny Kołodziej oraz Artura Piątka.

Był raz królewicz, który dorósł i zapragnął wziąć sobie żonę.

– Pochodzisz ze starej królewskiej dynastii – powtarzali mu rodzice – więc ożenisz się z księżniczką czystej krwi.

Przesłanie rodziców okazało się niełatwe do spełnienia! Królewicz objechał cały świat, a prawdziwej księżniczki nie znalazł. Były dziewczęta, które twierdziły, że są księżniczkami. Pewnie, że były.

– Ale – zastanawiał się książę – skąd mam mieć pewność, że nie kłamią?

Co spotkał księżniczkę, to coś wydawało mu się w niej podejrzanie mało szlachetne: ta miała krzykliwy głos, tamta złośliwe spojrzenie, trzecia nos jak kartofel. Po długich i nadaremnych poszukiwaniach królewicz wrócił zasmucony do rodzinnego zamku.

– Chyba żony mieć nie będę – oświadczył rodzicom.

Kup książkę w pełnej wersji

Nastał wieczór sylwestrowy, ostatni wieczór roku. Na dworze było mroźno, ale pięknie – prawdziwa zima! Padający śnieg przykrywał ulice, otulał białymi czapami drzewa i dachy domów. Przez rozświetlone okna widać było blask kolorowych choinek. W domach trwała przedświąteczna krzątanina. Kucharki uwijały się, piekąc rozmaite mięsa i ciasta, których zapachy unosiły się nad ulicą. Wszyscy przechodnie śpieszyli do ciepłych domów na uroczystą sylwestrową kolację.

Pośród tego radosnego tłumu nietrudno było zauważyć dziewczynkę z zapałkami. Biednie odziana i w rozpadających się trzewikach, siedziała na rogu ulicy.

„Sprzedałam zbyt mało zapałek” – myślała dziewczynka. „Choć zamarzają mi ręce, nie mogę jeszcze wrócić do domu. Ojczym i tak wysłałby mnie z powrotem…”

Dziewczynka z nadzieją obserwowała dwóch bogato odzianych mężczyzn, którzy szli w jej kierunku. Niestety, panowie minęli dziewczynkę, nawet na nią nie spoglądając.

– Gdyby choć jeden z przechodniów kupił ode mnie kilka pudełek zapałek… – westchnęła dziewczynka.

Niestety nikt nie zwracał na nią uwagi, każdy był zaaferowany swoimi sprawami.

Kup książkę w pełnej wersji

Illustracje

Kasia Kołodziej

Artur Piątek

Projekt okładki

Artur Piątek

Skład

Barbara Wieczorek

Magdalena Gawrońska

Żaden fragment książki nie może być powielany ani reprodukowany w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody wydawcy.

© Copyright by Siedmioróg

ISBN 978-83-7791-061-0

Wydawnictwo Siedmioróg

ul. Krakowska 90, 50-427 Wrocław

Księgarnia wysyłkowa Wydawnictwa Siedmioróg

www.siedmioróg.pl

Wrocław 2012

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Fairy tales Improwizator Baśnie Calineczka i inne baśnie Księżniczka na ziarnku grochu + Dziewczynka z zapałkami Brzydkie kaczątko 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Amelia i Kuba/ Kuba i Amelia