SAS: Komandosi Jego Królewskiej Mości

SAS: Komandosi Jego Królewskiej Mości

Autorzy: Damien Lewis

Wydawnictwo: Poznańskie

Kategorie: Historia

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 17.90 zł

Historia brytyjskiej tajnej jednostki, która walczyła w nazistowskich mundurach.

 

SAS. Komandosi Jego Królewskiej Mości to opowieść o jednej z najbardziej  brawurowych akcji II wojny światowej.  Jesienią 1942 r. alianckie siły specjalne przeprowadziły próbę zdobycia zajętej przez Afrika Korps twierdzy w  Tobruku. Przebierając się w  nazistowskie mundury, oddział SASu przebył przeszło 3 000 kilometrów spalonej słońcem Sahary i wykonał serię ataków sabotażowych na tyłach wroga. Ostatecznie próba opanowania Tobruku przez Brytyjczyków nie powiodła się, ale udział w niej pierwszych oddziałów SASu stał się kamieniem węgielnym legendy brytyjskich sił specjalnych. Jednostki, której motto – „Who dares wins”(Kto się odważy – zwycięży) – w pełni oddaje jej ducha i która do dziś uznawana jest za najbardziej elitarną formację wojskową na świecie.

Mimo że wiele dokumentów z pierwszych akcji formacji zostało świadomie zniszczonych, Damien Lewis zdołał dotrzeć do tych nielicznie zachowanych. Dzięki nim stworzył fascynującą opowieść o odwadze, sprycie i determinacji brytyjskich komandosów.

 

„Lewis wykonał wspaniałą robotę pisząc o SAS, przedstawiając ich jako odważnych, zuchwałych bohaterów, którymi niewątpliwie byli”.

Daily Mail

 

„Opowieść o wojennej brawurze”.

Sunday Express

 

„Intensywnie przebadana i mocno napisana. Jedna z wielkich nieopisanych historii II wojny światowej”.

Bear Grylls

 

„Książkę Lewisa czyta się jak powieści przygodowe dla chłopców, ale to nie jest fikcja, a bohaterowie nie wychodzą z niej bez szwanku. Jego opowieść ukazuje wielką odwagę i niebezpieczeństwo misji bez nadmiernego dramatyzowania. Nie ma takiej potrzeby”.

Soldier Magazine

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

SAS: Komandosi Jego Królewskiej Mości Łzy pustyni 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów Wołyń '43 Romanowowie Wielka Księga Armii Krajowej Liberator