Wojna nadejdzie jutro

Wojna nadejdzie jutro

Autorzy: Emil Marat Michał Wójcik Stanisław Aronson

Wydawnictwo: Znak

Kategorie: Literatura faktu

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 22.50 zł

Stanisław Aronson ps. „Rysiek” – Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim.

 

 

Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie pyta i oskarża:

 

Dlaczego polskie państwo podziemne nie stanęło w obronie swoich żydowskich obywateli?

Po co tworzy się mit „żołnierzy wyklętych” ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK?

Dlaczego manipuluje się historią i umacnia podziały?

 

Wasz świat może runąć tak jak kiedyś mój – ostrzega Aronson. Jednocześnie wierzy, że najważniejsze jest to, co ludzi łączy, i jeśli nie damy się zwieść historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.

 

KSIĄŻKA, KTÓRA OTWORZY NAM OCZY

 

 

 

 

 

Emil Marat – dziennikarz, pisarz, Michał Wójcik – historyk, dziennikarz. Laureaci Nagrody Historycznej „Polityki”. Autorzy bestsellerowych Ptaków drapieżnych – historii Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Wojna nadejdzie jutro Sen Kolumba Ostatni. Historia cichociemnego Aleksandra Tarnawskiego ps. "Upłaz" Ptaki drapieżne. Historia Lucjana "Sępa" Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK Lawirynt Szkło 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Gdańsk jako wspólnota Strach. Trump w Białym Domu Wyzwolenie zwierząt Bóg nie jest automatem do kawy. Rozmowa z księdzem Zbigniewem Czendlikiem Pokochawszy: O miłości w języku Porwanie Edgarda Mortary