Rynek finansowy i jego mechanizmy. Podstawy teorii i praktyki

Rynek finansowy i jego mechanizmy. Podstawy teorii i praktyki

Autorzy: Wiesław Dębski

Wydawnictwo: DW PWN

Kategorie: Biznes

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

Ilość stron: 724

cena od: 48.95 zł

Kompleksowe kompendium wiedzy z zakresu nowoczesnych finansów. Uwzględnia najnowsze osiągnięcia zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki. Zaprezentowano w nim wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe rynku pieniężnego i kapitałowego, a także wycenę akcji, obligacji, instrumentów pochodnych wraz z przykładami ich wykorzystania w strategiach inwestycyjnych oraz analizę portfelową i zarządzanie portfelem inwestycji finansowych. Opisano również sposób funkcjonowania giełdy, ustalania kursów giełdowych, organizowania emisji oraz możliwości jej plasowania. Liczne przykłady liczbowe i ilustracje ułatwiają zrozumienie teorii i pozwalają zastosować ją do rozwiązywania problemów praktycznych.

Publikacja adresowana jest przede wszystkim do:

– studentów wydziałów ekonomicznych, – szerokiego grona osób pracujących w biurach maklerskich, – analityków papierów wartościowych, – osób zarządzających finansami przedsiębiorstw, – inwestorów giełdowych, – doradców finansowych.

W nowym wydaniu uwzględniono najnowsze informacje na temat rozwoju i zmian organizacyjno-prawnych rynku kapitałowego oraz uaktualniono dane statystyczne. W książce znalazły się także treści dotyczące ryzyka inwestycyjnego, roli giełdy w gospodarce, funduszy venture capital, funduszy hedgingowych i pogodowych instrumentów pochodnych oraz nowy rozdział o zarządzaniu portfelem inwestycji finansowych, w tym strategii inwestycyjnych.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Rynek finansowy i jego mechanizmy. Podstawy teorii i praktyki Ryzyko akcji notowanych na GPW 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Wielka czwórka Obywatel Coke Droga Steve'a Jobsa Niebezpieczne związki. Pieniądze i władza w świecie nowożytnym 1700-2000 Kapitał w XXI wieku