Matematyka miłości

Matematyka miłości

Autorzy: Hannah Fry

Wydawnictwo: Mamania

Kategorie: Poradniki

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 27.12 zł

Pragniesz lepiej zrozumieć swoje miłosne życie? Zobacz, jak dzięki matematyce można odsłonić kurtynę ukrywającą stałe wzory, którym podlegają serwisy randkowe i rozwody, seks i małżeństwo, wszystkie te miłosne rytuały.

Trudno potraktować romans jak równanie z dwiema (albo i więcej!) niewiadomymi, ale to nie znaczy, że matematyka nie może być kluczowym narzędziem do zrozumienia istoty miłości.

Miłość, jak większość spraw w życiu, też podlega określonym wzorom. A matematyka w końcu nimi się zajmuje – od przewidywania pogody, przez wahania na giełdzie, ruchy planet, aż po rozwój miast. Wzorce zmieniają się, przekształcają, ewoluują, coś trwa, coś zanika – całkiem jak w miłości!

Dr Hannah Fry zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez wzory, które kształtują nasze życie miłosne. Przekładając język matematyki na język miłości, stara się naukowo odpowiedzieć na nurtujące ludzi pytania:

– Jaka jest szansa na znalezienie miłości życia?

– Jakie jest prawdopodobieństwo uzyskania wzajemności?

– Jak właściwie działają algorytmy serwisów randkowych?

– Czy znajomość teorii gier pomoże nam zdecydować, do kogo podejść w barze?

Autorka zabawnie i dowcipnie pokazuje, że matematyka jest zaskakująco przydatnym narzędziem do analizowania czegoś tak skomplikowanego, ulotnego i interesującego jak miłość.

Hannah Fry – matematyczka z University College London. W swojej pracy naukowej używa matematycznych modeli do badania wzorów ludzkich zachowań, co pomaga zarówno śledzić działania terrorystyczne, jak i przyzwyczajenia zakupowe. Jako ceniona ekspertka współprowadzi kanał BBC Worldwide na YouTube'ie i jest regularnie zapraszana do brytyjskich programów radiowych i telewizyjnych.

 

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Matematyka miłości Hello world. Jak być człowiekiem w epoce maszyn 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Mit motywacji Wielka czwórka Sztuka kochania Wybieraj wystarczająco dobrze Porąb i spal Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu