Triumf ciemności

Triumf ciemności

Autorzy: Jacques Ravenne Éric Giacometti

Wydawnictwo: Sonia Draga

Kategorie: Kryminał / sensacja

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 16.80 zł

Pierwszy tom sagi obnażającej skrywane tajemnice II wojny światowej! Powieść dla fanów Indiany Jonesa, Kodu Leonarda da Vinci i powieści szpiegowskich w klimacie Johna Le Carré! Rok 1938. Europa stoi nad przepaścią, nad światem wisi widmo wojny. Ahnenerbe, tajemnicza instytucja nazistowska utworzona przez samego Himmlera, przemierza kontynenty, poszukując mitycznych artefaktów wszelakich kultur i religii. Jej członkowie, wiedzeni obsesyjnym pragnieniem zapewnienia Trzeciej Rzeszy wiecznego panowania, usiłują zdobyć skarby słynące z mrocznych mocy, które mogłyby ugruntować pozycję Führera. Himmler wysyła esesmanów do tybetańskiego sanktuarium w zapomnianej himalajskiej dolinie, sam zaś wyrusza do Hiszpanii, by szukać w jednym z katalońskich klasztorów tajemniczej tablicy. Wierzy, że jego ludzie zdobędą klucz do wielkiej potęgi, ale o jaką moc tak zaciekle zabiegają? Wkrótce Zachód z Winstonem Churchillem na czele odkryje, że wojna z Niemcami będzie nie tylko militarną potyczką, lecz także spirytualnym starciem światła z mrokiem. Do tej walki mogą nie wystarczyć doskonale uzbrojone oddziały wojsk Triumf ciemności to pierwszy tom sagi, na kartach której spotykają się najważniejsze postaci drugiej wojny światowej i fikcyjni bohaterowie, których losy potoczyły się w niezwykły sposób: Tristan, przemytnik dzieł sztuki, Erika, niemiecka archeolog, Malorley, brytyjski agent opętany żądzą zemsty i Laure, dziedziczka Katarów. Szukacie thrillera, który naprawdę wyważa drzwi powszedniości? Ta fascynująca książka wiedzie czytelnika od Niemiec przez Francję aż do Hiszpanii, od czytania map nieba po poszukiwania wykutych w skale podziemnych inskrypcji. Aujourdhui en France

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Triumf ciemności Siódme życie markiza de Sade 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Ukryta sieć. Cokolwiek wybierzesz. Tom 1 Nie otwieraj oczu Czapkins Siostry Alienista Zamęt