Uczta małego alergika

Uczta małego alergika

Autorzy: Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Wydawnictwo: Zwierciadło

Kategorie: Hobby

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 25.42 zł

Alergie dotykają coraz więcej dzieci, a z roku na rok liczba ta lawinowo wzrasta. Rodzice coraz częściej zmuszeni są do modyfikowania diety swoich maluchów ze względu na alergie lub pokarmowe nietolerancje. Nie jest to zadanie łatwe – wyeliminować część składników i zachować pyszny smak. 

Katarzyna Błażejewska-Stuhr obala mit, że posiłki dla alergików nie mogą być smaczne. Podaje zalecenia dietetyczne oraz podpowiada, w czym występują najpopularniejsze alergeny i jak je zastępować. W Uczcie małego alergika znajdziesz m.in. przepisy na typowe posiłki zmodyfikowane pod kątem alergików (lody bez użycia jajek oraz pizza czy makaron bez glutenu) i wegańskie zamienniki nabiału (ser żółty, ser biały, jogurt).

 W książce Uczta małego alergika zawarte są m.in.:

• przepisy na pyszne śniadania, obiady i kolacje,

• informacje o tym, się jakie są przyczyny alergii i metody ich leczenia;

• praktyczne wytyczne jak rozpoznawać objawy alergii,

Informacje, na czym polega różnica między alergią a nietolerancja pokarmową.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr – dietetyk kliniczny, psychodietetyk. Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i – co ważne – naturalne. Autorka bestsellerowych książek, m.in. Koktajle dla zdrowia i urody czyli jak zamieszać w swoim życiu, Koktajle dla zdrowia i urody czyli pysznie, świeżo, kolorowo oraz Koktajle dla zdrowia i urody, czyli zdrowo, smacznie, wyjątkowo (Wydawnictwo Zwierciadło).

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Uczta małego alergika Superkoktajle dla zdrowia i urody czyli koktajle z superfoods Uczta dla maluszka Adios kilogramos! Uczta dla dwojga. Zdrowa dieta dla mamy i dziecka Koktajle dla zdrowia i urody 3, czyli zdrowo, smacznie, wyjątkowo. 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Food Pharmacy Porąb i spal Jeszcze jedna mila Kuba. Autobiografia