Zamachy na Piastów

Zamachy na Piastów

Autorzy: Agnieszka Teterycz-Puzio

Wydawnictwo: Poznańskie

Kategorie: Historia

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 25.52 zł

Od nieudanej próby zabójstwa Bolesława Chrobrego podczas spotkania z cesarzem Henrykiem II, po dramatycznie dla Polski morderstwo Przemysła II, dzieje naszej pierwszej dynastii usiane są zamachami i spiskami na życie władców. Motywacje zamachowców nie zawsze były natury politycznej. Choć nie wszyscy Piastowie wiedli tak bujne życie, jak Kazimierz Wielki, próby ich usunięcia miewały także podłoże osobisto-erotyczne.

 

Jakie były dalsze losy zamachowców? Co popychało ich do czynów, które nie raz dramatycznie zmieniały dzieje Piastów i całego kraju? I jak Polska prezentowała się pod tym względem na tle „średniej europejskiej”?

 

 

Agnieszka Teterycz-Puzio – profesor dr hab., wykładowca historii w Akademii Pomorskiej, autorka kilku biografii polskich władców średniowiecznych oraz uznanej książki Polscy krzyżowcy.

 

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Zamachy na Piastów Polscy krzyżowcy Konrad I Mazowiecki Bolesław II Mazowiecki Piastowskie księżne regentki. O utrzymanie władzy dla synów (koniec XII w. - początek XIV w.) Henryk Sandomierski (1126/1133-18 X 1166) 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Piękna i odważna. Ulubiona agentka Churchilla Serce wszystkiego, co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów Wołyń '43 Romanowowie Liberator Zapomniane narody Europy