Tajemnica Świętych Obcowania w nauczaniu św. Jana Pawła II

Tajemnica Świętych Obcowania w nauczaniu św. Jana Pawła II

Autorzy: Adam Szablikowski

Wydawnictwo: self-publishing

Kategorie: Religia

Typ: e-book

Formaty: PDF MOBI EPUB

Ilość stron: 93

cena od: 21.00 zł

Tajemnica świętych obcowania to jeden z dogmatów wiary Kościoła Katolickiego. Odnosi się bezpośrednio do „życia po życiu”, wywołuje skrajne emocje, ponieważ dotyka niemal skrajnych rzeczywistości. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak rozumiemy tę prawdę wiary: jak szerokie kręgi jej obowiązywania wyznaczymy, kogo uważamy za świętego i co rozumiemy pod pojęciem obcowania.

Moja praca badawcza poruszająca temat tajemnicy świętych obcowania w nauczaniu Jana Pawła II wydaje się być pierwszą taką publikacją na gruncie polskim. Nauczanie Papieża w tym zakresie spotykamy bowiem na wielu miejscach, jednak zawsze dotyka ono jedynie wybranego aspektu czy zagadnienia. Celem niniejszego dzieła, jest zebranie i usystematyzowanie nauczania Jana Pawła II dotyczącego tajemnicy świętych obcowania.

Czy Papież całkowicie wyczerpuje teologiczne zagadnienia dotyczące tajemnicy świętych obcowania? Komu lub czemu poświęca najwięcej uwagi? Jakimi innymi dziedzinami teologii i metodami homiletycznymi posługuje się, chcąc opowiedzieć o bliskości świętych? Odpowiedź na te i szereg innych pytań znajdą Państwo na kartach niniejszej publikacji.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Tajemnica Świętych Obcowania w nauczaniu św. Jana Pawła II 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Pieniądze. W świetle Ewangelii. Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu