Kuba. Rewolucja w rytmie rumby. Wydanie 1

Kuba. Rewolucja w rytmie rumby. Wydanie 1

Autorzy: Krzysztof Dopierała

Wydawnictwo: Bezdroża

Kategorie: Podróżnicze

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

Ilość stron: 336

cena od: 31.92 zł

Kuba to prawdziwy turystyczny fenomen. Dawna kolonia hiszpańska ostatecznie zapisała się na kartach historii jako matecznik zwycięskiej rewolucji. To tu, w żarze karaibskiego słońca, w scenerii piaszczystych plaż, porośniętych kaktusami i zamieszkanych przez legwany sawann, palm i plantacji tytoniu, lasów namorzynowych (gdzie łatwo spotkać krokodyla) i dusznych bagien, pod czujnym okiem partii komunistycznej realizował się eksperyment równikowego socjalizmu. Zaniedbane kolonialne zabytki, sędziwe amerykańskie krążowniki szos, niezmordowani uliczni muzycy i tancerze - mistrzowie habanery, rumby i salsy, najlepsze na świecie cygara i rum, czerpiąca z tradycji karaibskich, afrykańskich i europejskich kuchnia, a nawet legendarny rewolucjonista Che Guevara, dziś nieco zawłaszczony przez popkulturę - to tylko niektóre elementy kalejdoskopu symboli, z którymi dziś nierozłącznie kojarzy się Kuba. Egzotyczna przyroda, wielokulturowa historia, dekady izolacji i nieco siermiężna codzienność stworzyły tu jedyną w swoim rodzaju mozaikę, której koloryt zaintryguje i oszołomi każdego podróżnika.

Lubisz podróżować samodzielnie? Chciałbyś poznać historię, kulturę i przyrodnicze atrakcje odwiedzanych krajów, regionów i miast? Seria Bezdroża Classic powstała z myślą o Tobie! Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować wyjazd, stanie się Twoim wiernym towarzyszem podróży i zapewni pasjonującą lekturę także po powrocie!

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Kuba. Travelbook. Wydanie 1 Kuba. Rewolucja w rytmie rumby. Wydanie 1 Gruzja. Magiczne Zakaukazie. Wydanie 2 Wietnam. Travelbook. Wydanie 2 Tajlandia. Travelbook. Wydanie 2 Malezja, Singapur i Brunei. Tropiki w kolonialnym stylu. Wydanie 1 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Wspinaczka