Sieci wpływu. Psychologia perswazji online

Sieci wpływu. Psychologia perswazji online

Autorzy: Nathalie Nahai

Wydawnictwo: DW PWN

Kategorie: Kultura / sztuka

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

cena od: 38.50 zł

„Książka odwołuje się do najnowszych idei psychologii, socjologii, biznesu, designu i innych istotnych obszarów. Jest niezbędną lekturą dla wszystkich, którzy pracują w sieci”.
Jamie Bartlett
Autor książki The Dark Net
„Nathalie Nahai jest najbardziej inteligentną współczesną autorką książek o technologii. Ta książka przemienia każdego czytelnika w eksperta!”
Dr Thomas Chamorro-Premuzic
Professor of Business Psychology UCL i Columbia University
Większość biznesowych interakcji odbywa się w sieci, dlatego małe i duże firmy z najróżniejszych sektorów stanęły przed wyzwaniem: jak w tych warunkach zjednać sobie klientów i zatrzymać ich przy sobie?
Nathalie Nahai zbiera w tej książce wiedzę z zakresu psychologii, neuronauk i ekonomii behawioralnej, by wyjaśnić dynamikę i motywacje zachowań konsumentów.
„Sieci wpływu” to praktyczny przewodnik, który pozwoli ci udoskonalić produkty, stronę internetową i marketing twojej firmy oraz umożliwi budowanie wartościowych, bardziej angażujących relacji z klientami.

OPINIE O KSIĄŻCE

W Unileverze od kilku lat współpracujemy z Nathalie. Dzięki swojej wnikliwości i profesjonalizmowi umożliwiła stopniową zmianę podejścia do komunikacji, co pozwoliło nam na budowanie silniejszych relacji z klientami, a także zwiększenie sprzedaży.

Joe Comiskey

eCommerce Innovation, Unilever

Fascynująca podróż w sieć na styku psychologii i technologii. Webs of Influence łączy dogłębne badania z praktycznymi wskazówkami, by pokazać ukryte techniki projektowania stron, marketingu i sprzedaży w internecie. Już nigdy nie spojrzysz na sieć tak jak dawniej.

Geoff White

Channel 4 News

Nathalie ma do zaoferowania wyjątkową wnikliwość i zrozumienie dla tych z nas, którzy zmagają się z implikacjami coraz bardziej wirtualnej egzystencji – jak się w niej poruszamy i jak spieniężamy zdobywane tam doświadczenia. Lektura obowiązkowa dla wszystkich doskonalących się w cyfrowej transformacji.

Joshua Macht

Group Publisher i Executive Vice President, Harvard Business Review

Jeśli podobała ci się książka Richarda H. Thalera i Cassa R. Sunsteina Impuls. Jak podejmować właściwe decyzje dotyczące zdrowia, dobrobytu i szczęścia i pracujesz w marketingu cyfrowym, to jest właśnie książka, której szukasz.

Stanislas Magniant

Online Comms Director, Western Europe, Coca-Cola

Webs of Influence jest branżowym, kompletnym przewodnikiem po sztuce i nauce cyfrowej perswazji. Nathalie Nahai ponownie dokonuje syntezy najnowszych badań z obszaru neuronauk i uczy nas, jak inspirować odbiorców, aby nawiązali kontakt i zaangażowali się online.

Sarah DeRocher Moore

VP w Brand and Revenue Marketing, Spredfast

Fantastyczny, poszerzający horyzonty krok w obszar motywacji internetowej perswazji.

Shane Parrish

założyciel Farnamstreetblog.com

Najbardziej przeze mnie polecana książka o perswazyjnym designie autorstwa jednej z moich ulubionych ekspertek. Książka Nathalie Nahai to dar dla naszej branży. Jest wszechstronna, przystępna i wypełniona wiedzą do granic możliwości.

Nir Eyal

autor Hooked: How to Build Habit-Forming Products

Nathalie potrafi sprawić, że patrzysz na stronę, z którą masz codziennie do czynienia, w kompletnie nowy sposób. Jej wiedza i entuzjazm przenikają stronice tej książki i sprawiają, że cały zespół zaczyna „myśleć jak klient”. Odnieśliśmy wielkie sukcesy dzięki zaproponowanym przez nią pomysłom, ale, co ważniejsze, pomogła nam zacząć właściwie myśleć o doświadczeniach, jakie oferujemy naszym klientom.

Susannah Ellis

właścicielka strony uSwitch

Świetne podsumowanie tego, co wiedzieliśmy o psychologii projektowania stron internetowych. Ostatnia książka Nathalie trafia w sedno. Lektura obowiązkowa, jeśli planujesz lub projektujesz stronę www.

Dr Susan Weinschenk

Chief Behavioural Scientist, The Team W, Inc., autorka 100 Things Every Designer Needs to Know about People

Wiedza Nathalie na temat wpływania na zachowania za pośrednictwem internetu i tego, jak powinna ona działać na autentyczność, oryginalność i ogólne podejście marketingowe marki, jest niesamowita; książka niezwykle praktyczna dla wszystkich firm, od tych najmniejszych po wielkie przedsiębiorstwa.

Toby Daniels

współzałożyciel i CEO, Crowdcentric

Nikt nie zrobił więcej, by przełożyć badania psychologiczne na praktyczne porady dla projektantów stron internetowych niż Nathalie Nahai. Każdy specjalista od marketingu potrzebuje Webs of Influence!

Roger Dooley

autor Brainfluence

Bardzo użyteczny przewodnik po wykorzystywaniu badań behawioralnych do przedstawiania biznesu w sieci, pełen fascynujących, rzeczywistych przykładów i praktycznych porad.

Caroline Webb

CEO, Sevenshift, autorka How to Have a Good Day, Senior Adviser, McKinsey & Company

Rzadko trafia się na taką książkę, jak ta autorstwa Nathalie: dobrze napisaną, starannie opracowaną merytorycznie, nigdy nudną i, co najważniejsze, bardzo użyteczną. Zastosuj przedstawione wskazówki, a twoje starania dotyczące treści, marketingu i designu poprawią się na zawsze.

Rand Fishkin

założyciel Moz

Nathalie ożywia psychologię zachowań online dzięki niezwykłej wiedzy, intelektualnej dyscyplinie i towarowi deficytowemu – praktycznym radom. Stymulująca do myślenia autorka, której urok, energia i entuzjazm dla opisywanego tematu inspirują odbiorców i zachęcają do dyskusji.

Lindsay Spencer

Head of Communications, The DTG (Digital TV Group)

Wspaniała książka, lektura obowiązkowa dla każdego, kto poważnie podchodzi do stosowania wiedzy behawioralnej w celu poprawy swojej obecności w cyfrowym świecie.

Dr Joe Devlin

Head of Experimental Psychology, UCL

Po prostu najlepsza, prosta wiedza o tym, jak nasza psychika kieruje naszymi zachowaniami w sieci – i jak to wykorzystać. Nikt nie robi tego lepiej!

Martin Eriksson

współzałożyciel Mind the Product

Cudownie przystępny poradnik, jak poruszać się po skomplikowanym świecie pytań, jak i dlaczego ludzie podejmują takie, a nie inne decyzje online. Książka odwołuje się do najnowszych idei psychologii, socjologii, biznesu, designu i innych istotnych obszarów i jest niezbędną lekturą dla wszystkich pracujących w sieci.

Jamie Bartlett

autor The Dark Net

Nathalie Nahai jest najinteligentniejszą współczesną autorką piszącą o technologii. Pierwsze wydanie Webs of Influence było przełomem dla każdego zainteresowanego zrozumieniem procesów zachodzących na styku psychologii, zachowań konsumenckich i świata cyfrowego. To nowe wydanie jest jeszcze lepsze i przemienia każdego czytelnika w eksperta: fenomenalna książka!

Dr Tomas Chamorro-Premuzic

Profesor Business Psychology, UCL i Columbia University, CEO, Hogan Assessments

Nathalie wielokrotnie kwestionowała moje założenia na temat tego, jak i dlaczego ludzie zachowują się w internecie właśnie w taki sposób. Jej argumentacja jest osadzona w nauce i głębokim zrozumieniu ludzi. Jako ktoś bez przygotowania psychologicznego z jej tekstów i wykładów dowiedziałem się bardzo dużo. Jeśli chcesz zrozumieć powody zachowań w internecie, kup tę książkę.

Will Critchlow

założyciel i CEO, Distilled

Aktualne spojrzenie na technologie i techniki codziennie wywierające na nas wpływ, ukazujące zasady ich działania z niezwykłą jasnością i wnikliwością. Webs of Influence to podstawowa lektura dla każdego pragnącego zrozumieć, dlaczego zachowujemy się w sieci w taki, a nie inny sposób, i jak można tę psychologiczną wiedzę wykorzystać w praktyce.

Phil Nottingham

Video Strategist, Wistia

Lektura obowiązkowa dla specjalistów od internetowego marketingu. Marketing staje się coraz bardziej spersonalizowany, dlatego tak ważne jest zrozumienie, co motywuje odbiorców i ich zachowania. Webs of Influence ułatwia zastosowanie rezultatów badań i procesów psychologicznych do udoskonalania internetowego marketingu – od tekstów po design, funkcjonalność i politykę cenową.

Stephen Pavlovich

założyciel Conversion

Nathalie w świecie cyfrowego marketingu jest bez dwóch zdań jedną z osób najbardziej elokwentnych i umiejących obserwować. Ma niebywale dogłębne zrozumienie sposobu myślenia ludzi korzystających z internetu. Za każdym razem, kiedy czytam jakiś jej tekst, uczę się czegoś nowego.

Kelvin Newman

założyciel i Managing Director Rough Agenda

Nathalie ma wyjątkową umiejętność przedstawiania badań psychologicznych w sposób przystępny dla szerokiego grona odbiorców. Jest jedną z najbardziej porywających mówczyń i autorek.

Chris Savage

CEO i współzałożyciel Wistia

Książka autorstwa Nathalie jest jednym z najbardziej szczegółowych i kompleksowych poradników pozwalających odnaleźć w najnowszych badaniach naukowych jasne wskazówki, jak zaspokoić najgłębsze potrzeby klientów, zanim oni sami zdadzą sobie sprawę z ich istnienia. Webs of Influence pomoże ci zoptymalizować każdy element twojej cyfrowej komunikacji.

Rich Millington

założyciel Feverbee

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Nathalie Nahai jest psycholożką sieci, a ty – kiedy sięgniesz po tę książkę – zyskasz najlepszą możliwą wiedzę. Nieważne, czy twoim zadaniem jest uszczęśliwianie użytkowników strony www, zwiększanie sprzedaży czy jedno i drugie – treść tej książki wzniesie cię na nowy poziom zapewniania lepszych doświadczeń użytkownikom internetu.

André Morys

autor, współzałożyciel the Global Optimization Group

Widziałem ponad sto tysięcy stron docelowych, jednak pamiętam nieliczne. Jeśli zastosujesz na twojej stronie podejście do perswazji proponowane przez Nathalie, stworzysz marketing, na który twoi klienci zareagują, który kupią i, zapewne, skopiują.

Oli Gardner

współzałożyciel Unbounce

To, co Nathalie ma do powiedzenia, powinno zmienić sposób, w jaki myślisz o marketingu, reklamie i komunikacji w sieci.

Mitch Joel

prezes Mirum, autor Six Pixels of Separation i CTRL ALT Delete

Nauka o tym, jak myślimy, czujemy i się zachowujemy zebrana w jednej książce. Zdobądź ją, jeśli chcesz nauczyć się kontaktować z klientami i wpływać na ich działania.

Peep Laja

założyciel ConversionXL

Świat e-handlu nigdy wcześniej nie był tak konkurencyjny i jeśli jesteś sprzedawcą lub producentem, który nie potrafi słuchać i zrozumieć wymagań swoich klientów, szybko zaczniesz się dziwić, dlaczego twoje produkty pokrywają się kurzem. Nathalie wyjaśnia, że perswazja online skupia się wokół trzech zasad: wiedzy, do kogo chcesz trafić, perswazyjnej komunikacji i uczciwej sprzedaży.

Dave Howard

Global Marketing Director, Brandview

Jeśli masz nadzieję na wywarcie jakiegoś wpływu w sieci, ale nie stosujesz się do wskazówek, które przekazuje Nathalie, niebawem przegrasz. Praktyczne rady, dobrze pokazane i osadzone w wynikach naukowych badań. Ta książka rzadko znika z mojego biurka.

David Greenwood

Senior Account Director, This is Pegasus

Ta fantastyczna i praktyczna książka pomoże ci tworzyć doświadczenia użytkowników, które przyniosą efekty. Jako jeden z wiodących głosów w stosowanych naukach behawioralnych, Nathalie Nahai wniesie do twojej pracy naukową wiedzę i dyscyplinę. Lektura obowiązkowa dla wszystkich projektantów i speców od marketingu!

Alex Osterwalder

przedsiębiorca i autor, współzałożyciel Strategyzer

Dane oryginału

Nathalie Nahai

Webs of Influence. The Psychology of Online Persuasion

Copyright © Nathalie Nahai 2012 (print and electronic)

Copyright © The Web Psychologist 2017 (print and electronic)

This translation of Webs of Influence is published by arrangement with Pearson Education Limited.

Recenzent

dr Tomasz Grzyb

Wydawca

Aleksandra Małek-Leśniewska

Redaktor prowadzący

Barbara Surówka

Redaktor

Dorota Polewicz

Produkcja

Mariola Iwona Keppel

Skład wersji elektronicznej na zlecenie Wydawnictwa Naukowego PWN

Tomasz Szymański / konwersja.virtualo.pl

Książka, którą nabyłeś, jest dziełem twórcy i wydawcy. Prosimy, abyś przestrzegał praw, jakie im przysługują. Jej zawartość możesz udostępnić nieodpłatnie osobom bliskim lub osobiście znanym. Ale nie publikuj jej w internecie. Jeśli cytujesz jej fragmenty, nie zmieniaj ich treści i koniecznie zaznacz, czyje to dzieło. A kopiując jej część, rób to jedynie na użytek osobisty.

Szanujmy cudzą własność i prawo.

Więcej na www.legalnakultura.pl

Polska Izba Książki

Copyright © for the Polish edition by

Wydawnictwo Naukowe PWN SA

eBook został przygotowany na podstawie wydania papierowego z 2018 r., (wyd. I)

Warszawa 2018

ISBN: 978-83-01-19800-8

Wydawnictwo Naukowe PWN SA

02-460 Warszawa, ul. G. Daimlera 2

tel. 22 69 54 321; faks 22 69 54 228

infolinia 801 33 33 88

e-mail: pwn@pwn.com.pl; www.pwn.pl

Informacje w sprawie współpracy reklamowej: reklama@pwn.pl

Drogi Czytelniku,

niech ta książka pomoże ci

zbudować lepszy biznes

i sieć o bardziej ludzkim obliczu.

SPIS TREŚCI

Podziękowania Wydawcy

O Autorce

Część 1 Wiedz, do kogo się zwracasz

1 Wprowadzenie

2 Psychologia podejmowania decyzji

3 Do kogo chcesz dotrzeć?

4 Kulturowe zawiłości

5 Różnice indywidualne

Część 2 Komunikuj się w sposób perswazyjny

6 Podstawowe zasady

7 Optymalizacja strony

8 Wybór właściwych obrazów

9 Psychologia koloru

10 Media społecznościowe i obsługa klienta

11 Tworzenie perswazyjnych filmów

Część 3 Sprzedawaj uczciwie

12 Wpływ: wprowadzenie

13 Zasady perswazji online

14 Zwiększ sprzedaż

15 Wycena i wartość

16 Łańcuch behawioralny

Posłowie

Przypisy

PODZIĘKOWANIA WYDAWCY

Jesteśmy wdzięczni za zgodę na reprodukcję następujących materiałów chronionych prawami autorskimi:

Zdjęcie na s. xiii: Jo Koralewska; tabele 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, adaptacja za: G. Hofstede, G.J. Hofstede i M. Minkov, Cultures and Organizations: Software of the Mind, McGraw-Hill 2010, © Geert Hofstede B. V.

O AUTORCE

Fot. Jo Koralewska

Nathalie Nahai jest psycholożką internetu oraz wykładowczynią i konsultantką na arenie międzynarodowej. Współpracowała z firmami z listy Fortune 500, w tym z Unileverem, Google i Harvard Business Review. Pomaga organizacjom zastosować podejście naukowe do tworzenia stron internetowych, marketingu treści i produktów. Nathalie występuje na konferencjach na całym świecie poświęconych naukowym podstawom internetowej perswazji, ma też wkład w krajowe publikacje oraz audycje telewizyjne i radiowe poświęcone tej tematyce. Zasiada w radzie konsultacyjnej Social Media Week oraz w panelu eksperckim Ogilvy Change. Możesz do niej napisać na Twitterze (@NathalieNahai), a także dowiedzieć się więcej na nathalienahai.com.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Sieci wpływu. Psychologia perswazji online 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Bodo wśród gwiazd. Opowieść o losach twórców przedwojennych kabaretów Na drugie Stanisław