Projekt młodość

Projekt młodość

Autorzy: Urszula Mijakoska

Wydawnictwo: Muza

Kategorie: Hobby

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

Ilość stron: 256

cena od: 20.45 zł

Przewodnik młodego wyglądu i zdrowego stylu życia. Autorka bestsellerowego "Zupowego detoksu", coach, dietetyk, twórczyni idei i programu Diet Coaching, ekspertka w zakresie świadomego odżywiania się proponuje program, który nie wymaga inwazyjnych sposobów działania. Radzi, jak walczyć ze stresem i zabiegać o dobry sen, proponuje odmładzający jadłospis przywracający energię, poprawiający nastrój i inspirujący do zmiany stylu życia, a także działania upiększająco-relaksujące, takie jak: naturalne maseczki, zioła, olejki eteryczne i kąpiele.

Uwaga! Informacje zawarte w tej książce mają posłużyć jako przewodnik młodego wyglądu i zdrowego stylu życia. Nie mogą zastąpić profesjonalnych porad medycznych, dietetycznych ani leczenia. Opisane produkty i przepisy są przeznaczone dla zdrowych osób dorosłych. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub stosujesz specjalnie dla ciebie przeznaczoną dietę albo cierpisz na specyficzne dolegliwości lub przewlekłą chorobę, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem lub dietetykiem przed zastosowaniem się do porad i wypróbowaniem przepisów z tej publikacji.

Projekt okładki: Pola i Daniel Rusiłowiczowie

Redaktor prowadzący: Bożena Zasieczna

Redakcja tekstu: Daria Armańska

Redakcja techniczna: Sylwia Rogowska-Kusz

Skład wersji elektronicznej: Robert Fritzkowski

Korekta: Zespół

Zdjęcie na okładce: © PurpleBird (Shutterstock)

© for the text by Urszula Mijakoska

© for this edition by MUZA SA, Warszawa 2018

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żadna część niniejszej publikacji nie może być reprodukowana, przechowywana jako źródło danych i przekazywana w jakiejkolwiek formie zapisu bez pisemnej zgody posiadacza praw.

ISBN 978-83-287-0910-2

MUZA SA

Wydanie I

Warszawa 2018

FRAGMENT

Spis treści

Młodość…

Lustereczko, powiedz przecie…

Jak zatrzymać czas

Pokochaj swoje ciało

ABC emocji, czyli złość piękności szkodzi

Młodość a przekonania

Źródła młodości

Młodość, mitochondria i telomery

Przepisy Projektu młodość

Joga twarzy

Ankieta

Młodość…

Chęć bycia wiecznie młodym to pragnienie, które towarzyszy człowiekowi od najdawniejszych czasów. Sprawność, aktywność, młoda skóra, piękne ciało i włosy – wpisują się w kult młodości, który coraz mocniej nasila się w dzisiejszych czasach. Firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu nowych serii kosmetyków zapobiegających starzeniu się. Linie anti-aging od wielu lat są dostępne także dla bardzo młodych kobiet – nawet tych przed trzydziestką. Panuje również powszechny kult ciała, które ma być smukłe, sprawne i dobrze umięśnione. Odrębna dziedzina to medycyna estetyczna oraz związane z nią zabiegi z użyciem skalpela i wielu środków inwazyjnych.

Można zaryzykować stwierdzenie, że możliwość wyglądania młodo ma dziś każdy. Jednocześnie pojawia się wiele pytań: czy tak jest naprawdę?, czy młody wygląd to tylko fizyczność, czy coś więcej?, jeśli tak, to co?

Z kultem młodości wiążą się niespełnione marzenia o tym, by mieć partnera, być szczęśliwym, czuć się ze sobą dobrze. Gdy świat zewnętrzny nie spełnia naszych oczekiwań, pojawiają się żal, smutek i rozczarowanie. Po kolejnej operacji plastycznej nie nadchodzi nowa fala witalności, finanse nie pozwalają na powiększenie piersi lub kolejny zastrzyk z botoksu, a mimo starań nie udaje się trwale schudnąć w ekspresowym tempie. Często, gdy dopada nas kryzys, zapominamy, że o zdrowiu lub chorobie decyduje stan każdej komórki, a jej kondycja i potencjał sprawiają, że cały organizm, jako system, działa prawidłowo. W dążeniu do młodego wyglądu ważne jest zrozumienie, jak funkcjonuje nasze ciało. Warto zadać sobie pytania: jaka dieta jest odpowiednia dla mnie, a jaka dla członków mojej rodziny?, jak chronić się przed stresem?, ile godzin snu jest dla mnie wystarczające?, jaka aktywność fizyczna sprawia mi zadowolenie?, jak ograniczyć nadmierne wysiłki fizyczne i umysłowe?, jak zminimalizować przyjmowanie leków (szczególnie tych bez recepty)?, jak chronić się przed spadkiem sił witalnych? Projekt młodość pozwoli rozwiązać te kwestie. Korzystając z rad, wesprzesz swój organizm w dążeniu do lepszego samopoczucia.

Jakie metody pomagają lepiej poznać potrzeby naszego ciała?

» nowoczesna dietetyka, która z jednej strony szuka przyczyn występowania zaburzeń w ciele, a z drugiej zajmuje się wypracowaniem indywidualnej diety dla pacjentów;

» diet coaching – metoda polegająca na znajdowaniu rozwiązań „szytych na miarę”, dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta, pomagająca wprowadzać trwałe zmiany zachowań, nawyków i przekonań związanych ze stylem życia. Diet coach oprócz akademickiej wiedzy dotyczącej odżywiania posiada także certyfikat potwierdzający jego umiejętności i kompetencje coachingowe. Pomaga zrozumieć klientowi, jaka żywność mu służy, a jakiej ma unikać. Gwarantuje wsparcie w osiąganiu zdrowotnych celów. W zależności od nich, od tego, czy klient chce czuć się dobrze ze sobą, zmienić swoją wagę, lepiej zarządzać swoim czasem, poprawić kondycję, zlikwidować dyskomfort trawienny czy stworzyć nowe zdrowe nawyki, diet coach gwarantuje opracowanie indywidualnego planu odżywiania. Diet coachowie nie diagnozują ani nie leczą chorób, pomagają natomiast klientom wprowadzać zmiany, które poprawiają ogólny stan zdrowia i zapewniają dobre samopoczucie. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć na stronie: www.swiadomyrozwoj.pl;

» terapia neuroodruchowa twarzy, stóp i dłoni metodą L. Sorensen – daje terapeutom wspaniałe narzędzia przywracania zdrowia i odnowy ludzkiego ciała. W refleksoterapii stymuluje się punkty i strefy na twarzy, dłoniach i stopach po to, by rozpoznać zaburzenia w organizmie, a następnie pozbyć się ich przez przywrócenie równowagi energetycznej. Gdy pobudzamy receptory umieszczone w skórze, przekazują one sygnał do mózgu, a następnie mózg wysyła odpowiedni rozkaz do obciążonego organu. Dlatego refleksologię twarzy nazywa się też terapią opartą na wykorzystaniu możliwości mózgu (brain based therapy). Neurorefleksologia pomaga w różnorodnych schorzeniach, bez względu na wiek, w tym: chorobach układów hormonalnego i immunologicznego, otyłości, zaburzeniach neurologicznych, stanach depresyjnych, chorobach oczu i uszu, w schorzeniach skóry (m.in. łuszczycy, łysieniu plackowatym, trądziku), w bezsenności, bólach kręgosłupa i głowy, a nawet w stwardnieniu rozsianym. Neurorefleksologia twarzy w postaci cosmoliftingu działa odmładzająco i liftingująco, poprawia stan skóry, usuwa zmarszczki i wpływa na postawę ciała.

Gdy budujesz dom, najpierw dokładnie planujesz, wybierasz miejsce, wygląd, rozkład pomieszczeń. Dbasz, by baza była solidna. Wiesz, że jeżeli coś pójdzie nie tak, to właśnie fundamenty utrzymają konstrukcję i sprawią, że dom będzie stał dalej. Tak samo jest z twoim ciałem: jego podstawę stanowią komórki, a jeżeli materiał budulcowy, który im dostarczasz, będzie niskiej jakości, to komórki, mimo całej swojej mocy i wielu różnych mechanizmów zapobiegawczych, zaczną chorować i starzeć się przedwcześnie.

Gdy wyznaczysz sobie swój własny cel, gdy w niego uwierzysz i krok po kroku realizujesz, to wzrasta twoja nadzieja i motywacja, by go osiągnąć. Dbanie o siebie jest wyrazem szacunku wobec siebie i własnego ciała, pomaga wzmacniać poczucie godności i chęć podążania za swoimi potrzebami. Jesteśmy jednak tak wychowani (choć lepiej brzmiałoby pewnie: wytrenowani), by najpierw troszczyć się o innych. Słynny syndrom matki Polki jest tu właściwym porównaniem. Jest to jednak podejście niewłaściwe i niedobre zarówno dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia. Podczas lotu samolotem słyszysz instrukcję, by w razie spadku ciśnienia w kabinie najpierw założyć maskę sobie, a potem dziecku. Nie pomożesz mu, gdy sama nie będziesz mogła oddychać. Dlatego najpierw pomóż i uczyń szczęśliwą siebie. Zadbaj o to, by radzić sobie ze stresem, z emocjami, nieustannym zamartwianiem się, ze zwątpieniem, ze smutkiem, z żalem, ze strachem oraz z życiem bez poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Informacje zawarte w tym poradniku nie przyniosą rozwiązania każdego problemu, który utrudnia ci życie, ale znajdziesz w nim kilka propozycji zmian, które pomogą uczynić twoje życie przyjemniejszym. Każdy może sam sobie pomóc, czasami potrzebne są tylko pomysł, iskierka nadziei, inspiracja lub trafnie zadane pytanie. Zajmowanie się tylko tym, na co mamy wpływ, bycie twórczym, czyli pozwolenie sobie na uczenie się, przyniesie skutek, którym jest zadowolenie z siebie. Dlatego też wiedza o sobie pozwala nam skutecznie zarządzać swoim życiem. Jest to narzędzie o niebagatelnej mocy. Gdy nauczymy się mówić o sobie i swoim wyglądzie, używając konkretów, będzie nam łatwiej żyć. Dbanie o ciało, poznawanie przyczyn i skutków jego reakcji to kolejny krok w kierunku opiekowania się sobą samym.

* * *

koniec darmowego fragmentu

zapraszamy do zakupu pełnej wersji

MUZA SA

ul. Sienna 73

00-833 Warszawa

tel. +4822 6211775

e-mail: info@muza.com.pl

Dział zamówień: +4822 6286360

Księgarnia internetowa: www.muza.com.pl

Wersja elektroniczna: MAGRAF s.c., Bydgoszcz

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Projekt młodość Zupowy detoks Stres na detoksie Samo Sedno - Diet coaching.. Poradnik dla wiecznie odchudzających się 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Food Pharmacy Porąb i spal Jeszcze jedna mila Kuba. Autobiografia