Znaki

Znaki

Autorzy: Carolyne Faulkner

Wydawnictwo: Znak

Kategorie: Hobby

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 30.99 zł

Wystarczy data i miejsce urodzenia, aby łatwo sporządzić wykres, który odtworzy mapę nieba z chwili, gdy przyszedłeś na świat. Poznaj swoje znaki: twój wyjątkowy układ gwiazd, planet i domów. Dowiedz się, jak go użyć, aby przejąć kontrolę nad każdym aspektem twojego życia.

Znaki to twój osobisty przewodnik po wyjątkowej metodzie samorozwoju i coachingu – astrologii dynamicznej. To nie wróżby, ale narzędzie, które pomoże ci w pełni wykorzystać potencjał, jaki w tobie drzemie.

 

 

Dzięki tej książce:

• dowiesz się, jak rozwinąć cechy swojej osobowości tak, aby stały się zaletami, a nie wadami,

• dostaniesz inspirujące i skuteczne rady, jak zadbać o pracę, miłość i zdrowie,

• zrozumiesz wreszcie zachowania innych ludzi – nawet te najbardziej irytujące i zaskakujące.

 

Carolyne Faulkner to „nowa gwiazda astrologii” według „Vogue’a” i „kobieta, która sprawiła, że astrologia jest znowu fajna” („Sunday Telegraph”). Stworzyła astrologię dynamiczną – metodę, której zaufały m.in. Rihanna, Lena Dunham, Cara Delevingne i Cara Ora. Dzięki niej astrologiczna wiedza stanie się dla ciebie wreszcie dostępna i praktyczna.

Dedykuję tę książkę mojemu synowi Kamowi

– prawdziwemu słońcu mojego życia –

i wszystkim tym, którzy się przebudzili.

Jeśli tak jak wielu moich znajomych uważasz astrologię za interesującą, ale zniechęcają cię mylące pojęcia techniczne lub ezoteryczne banały – na przykład nakazy, by nie wychodzić z domu, póki nie skończy się retrogradacja Merkurego – to mam nadzieję, że uznasz tę książkę za miłą odmianę, a może nawet wyda ci się pouczająca, a przede wszystkim przydatna. Napisałam ją dla ludzi, którzy szukają pozycji omawiającej astrologię w sposób przystępny, przyjemny i praktyczny (sama należę do tej grupy). Uważam, że astrologia może być potężnym narzędziem służącym osobistemu rozwojowi i każdy może się nauczyć, jak jej używać. Moim celem jest pokazać ci jej moc (w końcu jestem Wodnikiem, a Wodniki mają na Ziemi misję do wykonania: podnosić świadomość i walczyć z dyskryminacją).

Już na samym początku musimy wyjaśnić sobie pewną rzecz. To niemożliwe, nie mówiąc już, że nielogiczne, by podzielić całą ludzkość według dwunastu znaków zodiaku i oczekiwać, że wszyscy będą mieć te same typy osobowości i doznawać tych samych rzeczy w tym samym czasie. Nie ma też sensu nadmierne uogólnianie. Zakładanie, że wszystkie Lwy są zabawne i towarzyskie, a Skorpiony seksowne, ale zazdrosne, jest nierealistyczne. Ludzie są zdecydowanie bardziej skomplikowani, a znak zodiaku (w astrologii zwany także słonecznym) stanowi jedynie ogólną wskazówkę co do naszej osobowości i potencjału. Jak się przekonasz, poznanie pomocnych i szkodliwych cech twojego znaku i zastosowanie tych pierwszych w praktyce naprawdę pomoże ci lśnić jasno jak Słońce. Mimo to astrologia nigdy nie będzie w stanie w pełni określić, kim jesteś. Koniec końców ocenianie czyjegoś charakteru (w tym własnego) wyłącznie na podstawie znaku zodiaku jest jak ocenianie kogoś po wyglądzie. Czasem mamy szczęście i udaje się nam trafić w dziesiątkę, ale znacznie częściej się mylimy – a to może wywołać kłopoty!

Istnieje jeszcze jedno błędne przekonanie, z którym musimy się rozprawić już na samym początku: nigdzie nie jest definitywnie ustalone, że jedne znaki dobrze do siebie pasują, a inne nie. Jedynym sposobem, by dokonać jakiejkolwiek oceny trwałości związku, jest analiza horoskopów urodzeniowych obu osób i ich wzajemne porównanie. U wielu udanych par, które znam, jedna z osób ma w danym znaku Słońce, a druga Księżyc lub znak wschodzący. Zgodnie z tradycyjną astrologią nie mieliby szans, ale z mojego doświadczenia wynika, że astrologiczne dopasowanie to bardziej zabawa w skojarzenia: wystarczy, że twój znak zgra się gdzieś po drodze ze znakiem potencjalnego partnera (przyjaciela lub kolegi z pracy). Dwoje moich najlepszych przyjaciół to Lwy, a że jestem Wodnikiem, stanowią moje bezpośrednie przeciwieństwo. Znak innego mojego bliskiego przyjaciela pasuje do mojego znaku wschodzącego. Astrologia da ci mnóstwo fascynujących spostrzeżeń, jeśli tylko zapragniesz ją zgłębić.

Zajmuję się astrologią od ponad jedenastu lat. Przez ostatnie dziewięć posługiwałam się nią też, by pomóc ludziom lepiej zrozumieć samych siebie oraz innych, jak również pokazać im, w jaki sposób mogą doświadczyć bardziej szczerych i głębszych związków oraz cieszyć się sukcesem zawodowym. Metoda, którą się posługuję, nazywana przeze mnie astrologią dynamiczną, pomaga poprawić emocjonalne, duchowe i fizyczne zdrowie oraz zwiększyć ogólne dobre samopoczucie. Zauważysz, że często posługuję się słowem „karma”. Karma opiera się na związku przyczynowo-skutkowym: każda akcja wywołuje reakcję. Ziarna posadzone w żyznej ziemi wydadzą zdrowe plony – to samo tyczy się sytuacji odwrotnej. Myśl o karmie jak o sianym przez siebie ziarnie. Nie możesz zmienić karmy z przeszłości, ale możesz być bardziej świadomy wyborów dokonywanych w teraźniejszości, a tym samym realnie zmienić przyszłość.

Wiem, że kiedy astrologii dynamicznej używa się jako narzędzia do poprawienia samoświadomości, pomaga nam ona iść przez życie lżejszym krokiem. Może przynieść inspirującą zmianę oraz głębszą więź z twoim prawdziwym „ja”. To bardzo istotne, bo moim zdaniem odpowiednich ludzi przyciągniemy tylko wtedy, gdy będziemy żyć w zgodzie ze sobą.

Moje doświadczenia w pracy z osobami z całego świata i z najróżniejszych środowisk nauczyły mnie, że astrologia to w gruncie rzeczy schemat pomagający dopasować się do rytmów życia, narzędzie do radzenia sobie z ludzkimi zachowaniami – własnymi i innych. Często porównuję ją do rusztowania, tylko że w tym wypadku budynkiem, który zostaje poddany starannej renowacji, jesteś ty sam!

Ludzie na całym świecie praktykują astrologię od tysięcy lat. Można ją nazwać starożytnym prekursorem współczesnej psychologii. A kiedy pomyślisz o niej w takich kategoriach, jej niesamowity spokój, nawet we współczesnym sceptycznym świecie, gdzie większość osób nie wierzy w rzeczy, których nie mogą zobaczyć (w przeciwieństwie do tego, co czują sercem), zaczyna mieć sens. Wierzę, że nasze umysły kształtują, a później kreują rzeczywistość. Udowodniła to neuronauka. Przyszłość nie jest zapisana w gwiazdach – tworzymy ją sami.

Jeśli więc o mnie chodzi, astrologia nie ma nic wspólnego z przepowiadaniem przyszłości lub dwulinijkowymi horoskopami z gazet, a raczej z pobudzeniem twojego osobistego rozwoju, dzięki czemu staniesz się szczęśliwszy i będziesz mieć lepsze relacje z innymi. Astrologia pomaga nam też być bardziej uważnymi oraz świadomie szacować możliwości i ograniczenia u siebie i u innych. Pamiętaj też, że nawet podstawowa wiedza o astrologii daje nam możliwość zapanowania nad naszym poczuciem czasu. Najlepsi szefowie kuchni poświadczą, że wyczucie czasu to rzecz kluczowa!

CZYM JEST

ASTROLOGIA DYNAMICZNA?

Astrologia dynamiczna łączy nauczanie duchowe i astrologiczne z badaniami na temat współczesnych ludzkich zachowań z perspektywy trenera rozwoju osobistego. Z takiego punktu widzenia twój horoskop urodzeniowy nie jest odgórnie narzuconym opisem tego, kim jesteś, ani zestawem zasad, do których masz się stosować. Astrologia staje się narzędziem służącym tworzeniu interpretacji, dzięki którym to ty podejmujesz wszelkie decyzje. Wiedza o gwiazdach umożliwia ci harmonijne współdziałanie z ich energią.

Astrologia stała się dla mnie tak integralną częścią codziennego życia jak energia elektryczna. Używam jej tak samo jak energii elektrycznej, ponieważ gdy trzeba, daje mi moc i światło. Dzielę się nią, ponieważ wierzę, że język gwiazd wykracza ponad klasę, kolor skóry, status materialny, a co najważniejsze – ego. Każdy może skorzystać z astrologii i to w niej właśnie lubię.

Stworzyłam astrologię dynamiczną, by pokazać ci metodę samodzielnego posługiwania się astrologią. Dzięki niej nie będziesz musiał płacić specjaliście, by wyczytał ci z kosmogramu każdą twoją decyzję. Moją misją jest pomóc innym ludziom rozbudzić intuicję. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu potrafimy się nią posługiwać, ale bardzo często jest tak szczelnie omotana logiką, że ostatecznie ograniczamy się do jednopłaszczyznowej perspektywy.

Astrologię często przedstawia się tak, by wydawała się bardziej złożona, niż jest w rzeczywistości. To prawda, że na pierwszy rzut oka pełen wykres horoskopu urodzeniowego może się wydawać skomplikowany, a nawet zniechęcający, i minie trochę czasu, nim przyswoisz sobie terminologię. Mając to na uwadze, maksymalnie uprościłam cały proces, by stał się jak najbardziej przystępny. Z doświadczenia w pracy z klientami wiem, że astrologia wcale nie musi być trudna. Poznawanie jej można przyrównać do uczenia się języka obcego: tu i tam podłapiesz kilka słówek i wyrażeń, jakoś udaje ci się dogadać, aż w końcu, dzięki ćwiczeniom i odrobinie cierpliwości, zaczynasz płynnie mówić. W tym wypadku – jak lubię to określać – uczysz się „astrogadki”.

Astrologia dynamiczna podsuwa ci liczne wskazówki i zamienia cię w detektywa, który rozwiązuje swój własny przypadek. Ustawiasz kurs na swoją duszę (lub jeśli wolisz: umysł) zamiast na kuszące, ale zdradliwe sidła swojego ego. Uważam, że dusza (lub umysł) jest nieskończona: nigdy nie umiera. Trwa dalej, by powstały z niej przyszłe życia. To dlatego kosmogramy pokazują nasze mocne strony oraz problemy do rozwiązania – byśmy mogli przejść na wyższy poziom. Nic nie jest trwale ustalone i wszystko się zmienia. Jeśli zyskasz świadomość i prawdziwą wiedzę na temat własnych schematów zachowań, zawsze będziesz mieć wybór i możliwość tworzenia swojej lepszej przyszłości.

WARIANT KORZYSTNY

KONTRA NIEKORZYSTNY

Przez lata pracy z moimi inteligentnymi, ambitnymi i niezwykle wymagającymi klientami, a także obserwowania, jak konkretne ułożenia gwiazd odnoszą się do ich doświadczeń, zachowań i charakterów, uświadomiłam sobie, że każda cecha kojarzona z dowolnym aspektem astrologii ma potencjał oddziaływania na nas w sposób pomocny albo szkodliwy. Nazywam to wariantem korzystnym lub niekorzystnym. Tego typu dualność napotykamy przez cały czas.

W gruncie rzeczy astrologia dynamiczna to praktyka stosowania astrologicznej wiedzy w sposób przemyślany, mający na celu spotęgowanie pozytywnych (korzystnych) cech i zredukowanie wpływu tych negatywnych (niekorzystnych). Możesz zmienić to, co ci nie służy, lub to, co po prostu ci się nie podoba. Wraz ze wzrostem świadomości i wiedzy o samym sobie przychodzi moc, dzięki której będziesz szczęśliwszy, spokojniejszy i pogodzony z samym sobą. A gdy opanujesz nowe sposoby radzenia sobie z rzeczami, które wcześniej były twoją zmorą, będziesz mieć ochotę przybić sobie piątkę. To bardzo uwalniające uczucie.

Mała rada: nie bój się swojej niekorzystnej, ciemnej strony. Przecież każdy z nas ją ma. Wiele razy widziałam, jak ludzie kiwają głowami i uśmiechają się, gdy po raz pierwszy czytają o swoich korzystnych cechach. I wtedy nagle milkną. Wiem, że zaczęli czytać o wariancie niekorzystnym, bo robi się cicho jak makiem zasiał. To otworzenie się na wiedzę o samym sobie jest pierwszym krokiem ku samodoskonaleniu. Gdy sama byłam uczennicą, nawet najżyczliwsi mi nauczyciele rzadko kiedy podsuwali mi proste rozwiązania i karmili mnie banałami.

Aby zilustrować cechy korzystne i niekorzystne, posłużmy się przykładem Byka. Pozytywną cechą tego znaku jest talent. Wiele Byków uwielbia dbać o rozwój własnych umiejętności, a także umiejętności innych ludzi. Niekorzystną cechą Byka jest zazdrość (co łączy go z jego przeciwnym znakiem, Skorpionem). Może nie każdy Byk nieustannie zielenieje z zazdrości, ale ta cecha w którymś momencie ujawni się w jego życiu, ponieważ misją Byków na Ziemi jest jej pokonanie. Zaobserwowałam, że Byki, które naprawdę pracują nad swoimi talentami, rzadko kiedy cierpią z powodu zazdrości. Jeśli powodują ją u innych, muszą mocniej pracować nad swoim wdziękiem i pokorą (innymi przymiotami typowymi dla Byków).

JAK KORZYSTAĆ

Z TEJ KSIĄŻKI

Napisałam Znaki, bo chciałam ten złożony temat uczynić przystępnym dla wszystkich. Koncentruję się na trzech głównych obszarach astrologii: planetach, znakach i domach. Co nieuniknione, wielu rzeczy nie uda mi się omówić, ale astrologia posiada taką moc, że nawet niewielka wiedza uczyni ogromną zmianę. Mam nadzieję, że ta książka posłuży ci jako poradnik i pomoże wykorzystywać astrologię w praktyczny sposób, tak byś dokonał w swoim życiu realnej, pozytywnej zmiany. A kiedy już „złamiesz kod”, będziesz mógł pomóc innym, którzy być może mają trudności z sunięciem po falach życia jak wytrawny surfer.

Można czytać tę książkę na dwa sposoby. W ramach pierwszego przejdź od razu do sekcji dotyczącej twojego znaku zodiaku i poczytaj o cechach korzystnych i niekorzystnych, po czym zerknij do sekcji Recepta, zawierającej praktyczne porady, jak zredukować swoje negatywy i wzmóc pozytywy. (Możesz zresztą zrobić to samo, aby pogłębić swoje rozumienie zachowań innych ludzi. To dobra, a przy okazji pouczająca zabawa. Sprawdź znak swojego partnera albo kolegi z pracy i przekonaj się, czy ich zodiakalne cechy mają odniesienie do zachowań, które cię zaskakują lub irytują!)

Drugi sposób polega na przeczytaniu tej książki od deski do deski. Dzięki temu bardziej zgłębisz temat i nauczysz się czytać horoskopy urodzeniowe oraz tworzyć własne interpretacje.

Horoskop urodzeniowy (zwany też kosmogramem) to wykres przedstawiający ułożenie gwiazd i planet w chwili twojego przyjścia na świat. Uczenie się o tym, jak rozszyfrować swój horoskop poprzez czytanie o roli znaku słonecznego, księżycowego i wschodzącego oraz ustawienie planet i rozmieszczenie domów, będzie dla ciebie olśnieniem i da ci siłę. Na przykład rozpoznanie swojego znaku wschodzącego (znak w pierwszym domu w momencie narodzin) pomoże ci zrozumieć, jak jesteś postrzegany przez innych, i otworzy drzwi ku samopoznaniu. Kiedy znasz swój znak księżycowy (znak, w którym znajdował się Księżyc w momencie twoich narodzin), możesz się dowiedzieć, jak lepiej dbać o swoje emocjonalne samopoczucie, co z kolei poprawi twoją emocjonalną inteligencję. Znajomość znaku księżycowego twojego partnera lub dziecka pomoże ci dbać o nich na poziomie emocjonalnym. (Mój syn ma Księżyc w znaku Byka, a Byki uwielbiają dobre jedzenie. W związku z tym zanim zacznę z nim rozmawiać na tematy związane z uczuciami, zawsze dbam, by był najedzony!)

Nigdy nie znuży mnie obserwowanie, jak moi klienci doznają momentu olśnienia, kiedy jakiś aspekt ich osobowości lub osobistego doświadczenia wybije się na pierwszy plan. Te chwile, gdy wydają z siebie przeciągłe „ahaaa”, przynoszą im głęboką satysfakcję. Ty też możesz się tak poczuć. Kiedy zrozumiesz swój kosmogram i kosmogramy bliskich ci osób, zyskasz zupełnie nową perspektywę. Nabierzesz więcej współczucia, osobiste i zawodowe cele staną się łatwiejsze do osiągnięcia, a codzienne życie przestanie przypominać chaotyczny szum i zabrzmi jak melodia. Przestaniesz walczyć z falami i poddasz się naturalnym prądom życia. Wszystko, od fizycznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia po cele zawodowe i niegdyś napięte relacje, nagle może się okazać dużo prostsze do osiągnięcia. Nie mówię, że wszystko zmieni się z dnia na dzień. Potrzeba będzie trochę pracy i – nie bójmy się tego przyznać – niektórzy ludzie zawsze będą nas irytować, ale możemy zapanować nad własnymi reakcjami, jeśli przystaniemy i przeanalizujemy ich źródła, podobnie jak źródła cudzych zachowań.

Wyobraź sobie, że stoisz na lotnisku, trzymając w ręku tylko paszport i mapę. Czeka na ciebie prywatny samolot. Nie jesteś pewien, dokąd zmierzasz, ale intuicyjnie wiesz, że czeka na ciebie coś, co zmieni twoje życie na lepsze. Wskazuję ci drzwi do samopoznania. Na mapie zobaczysz, gdzie znajduje się twoja skrzynia skarbów. Dotrzesz do niej, jeśli będziesz pilnować kursu i weźmiesz odpowiedzialność za swoje decyzje.

Z własnego doświadczenia i dzięki sukcesom swoich klientów wiem, że w zasięgu każdego z nas znajdują się wspaniałe rzeczy. Pamiętaj, twój kosmogram nakreślony jest ołówkiem: tylko od ciebie zależy, czy weźmiesz długopis i trwale zaznaczysz swój ślad. Zapomnij o przeszłości. Bądź tu i teraz i wsłuchaj się w swój najwyższy potencjał.

Przyszłość jest w twoich rękach.

Astrologia dynamiczna opiera się na badaniu i interpretacji horoskopów urodzeniowych oraz stosowaniu praktycznych strategii służących do wyeliminowania cech negatywnych i wzmocnienia pozytywnych.

Kosmogram jest obrazem nieba, energetycznym szkicem w przestrzeni kosmosu z chwili narodzin danej osoby. Aby ustalić pozycję Słońca, Księżyca i planet oraz by określić, jak są umiejscowione w stosunku do znaków i domów, potrzebne są data, godzina i miejsce twojego urodzenia. (Nie martw się, w dalszej części tego rozdziału znajdziesz prostą instrukcję dotyczącą tego, jak wygenerować swój horoskop urodzeniowy).

W tej części książki poznasz podstawy niezbędne do zinterpretowania własnego kosmogramu, a gdy już załapiesz, co i jak, będziesz mógł przejść do interpretowania horoskopów innych. Wtedy zacznie się prawdziwa zabawa!

Będziemy pracować w trzech głównych obszarach: planetach, znakach i domach. (Pamiętaj, że w astrologii dynamicznej wszystko funkcjonuje w trójkach). Gdy opanujesz podstawy tych trzech obszarów, będziesz na dobrej drodze do rozszyfrowywania wskazówek zawartych w twoim horoskopie i złamania najciekawszego z istniejących szyfrów: kodu stojącego za ludzkim zachowaniem.

Spójrz na przykładowy horoskop.

Rozpracujemy go krok po kroku, żebyś łatwiej zrozumiał rolę planet, znaków i domów i dzięki temu zastosował tę wiedzę w swoim własnym horoskopie. Wrócimy do tego przykładowego kosmogramu później w tym rozdziale i rozłożymy go na części, dzięki czemu zobaczysz, jak wszystko się ze sobą łączy i daje różne interpretacje.

Spójrzmy na podstawowe symbole różnych planet oraz znaków i zacznijmy się z nimi zapoznawać. Na początku będziesz musiał się do nich odwoływać przy każdym kosmogramie, ale z czasem zaczniesz je poznawać bez podpowiedzi.

ZNAKI

PLANETY

Baran

Słońce

Byk

Księżyc

Bliźnięta

Merkury

Rak

Wenus

Lew

Mars

Panna

Jowisz

Waga

Saturn

Skorpion

Uran

Strzelec

Neptun

Koziorożec

Pluton

Wodnik

Chiron

Ryby

Teraz wyciągnij swój kosmogram, żebyś mógł się do niego odwołać przy podawanych przykładach. (Tylko się nie przestrasz, jeśli na początku wszystko będzie ci się wydawać zbyt skomplikowane: uzbrój się w cierpliwość!)

Możesz uzyskać swój własny kosmogram, odwiedzając stronę www.dynamicastrology.com. Przejdź do zakładki „Dynamic Astrology” w menu głównym i wybierz z listy „Calculators”, a następnie uzupełnij dane dotyczące dnia, godziny i miejsca twojego urodzenia. (Miej na uwadze, że nie będziesz w stanie określić, w jakich domach znajdują się planety, jeśli nie wiesz, o której godzinie przyszedłeś na świat. W tym wypadku zaznacz pole „time unknown” (godzina nieznana). Będziesz mógł pracować tylko z planetami i znakami, ale obiecuję, wciąż zostanie ci mnóstwo do zaobserwowania). Na twoim miejscu wydrukowałabym wykres i wzięła ołówek, żeby zrobić notatki o wpływie różnych ciał niebieskich, ale może jestem staromodna! Jeśli chcesz, możesz rozrysować swój horoskop urodzeniowy na czystym wykresie.

KROK PIERWSZY:

PLANETY

Pierwszym krokiem będzie rozpoznanie każdej z jedenastu głównych planet i zgłębienie ich znaczenia. Zacznijmy od Słońca. Słońce, jak inne planety, odpowiada konkretnemu znakowi na twoim kosmogramie. Twoim znakiem słonecznym jest znak zodiaku (na przykład Rak, Ryby, Lew), w którym znajdowało się Słońce w momencie twoich narodzin. Jak możesz zobaczyć na liście objaśnień symboli planet, istnieje kolejnych dziesięć, z którymi będziemy pracować, ale twój znak słoneczny jest pierwszym, jakiego potrzebujesz, by rozpocząć swoją drogę z czytaniem kosmogramów. Następnie przejdź do ustalenia, gdzie na twoim wykresie pojawiają się inne planety. Zauważ, że nazywane są „planetami-władcami”, ponieważ każdej z nich podporządkowany jest pewien znak. (Technicznie rzecz ujmując, Słońce jest gwiazdą, Pluton i Chiron też właściwie nie są planetami, ale aby możliwie uprościć temat, będziemy używać ogólnego terminu „planety” – tylko nie mówcie astronomom!)

Każda planeta na twoim kosmogramie odpowiada na pytanie „co?”. Co ta planeta dla ciebie znaczy?

Zacznij od rozpoznania na kosmogramie swojego znaku słonecznego. Poszukaj symbolu Słońca, korzystając z legendy zamieszczonej powyżej oraz przykładowego horoskopu urodzeniowego.

Co oznacza dla ciebie Słońce? Mówiąc krótko, Słońce reprezentuje ego człowieka, jego poczucie tożsamości. Jeśli zaakceptujesz znak, w którym wypada, i posłużysz się jego korzystnymi cechami, będziesz lśnić z jasnością Słońca. Jeśli jednak wykazujesz niekorzystne cechy tego znaku, jesteś bardziej zestrojony ze swoim ego niż z jasnością. Każda z planet, z którą będziemy pracować, powiązana jest z konkretnym obszarem twojej osobowości, konkretną lekcją, którą możesz wyciągnąć.

Dużo bardziej szczegółowe wyjaśnienia roli Słońca w twoim kosmogramie (jak również ról innych ciał niebieskich) znajdziesz w rozdziale Planety (strony 43–112).

KROK DRUGI:

ZNAKI

Kolejnym krokiem jest zidentyfikowanie znaków oraz zgłębienie ich znaczenia i wpływu. Zlokalizowałeś już Słońce na swoim kosmogramie. Teraz odszukaj symbol zodiaku, który znajduje się przy tej samej linii, biegnącej w stronę centrum wykresu. To twój znak.

W naszym przykładzie planeta Słońce znajduje się w znaku Skorpiona.

Co to oznacza? Znak w horoskopie urodzeniowym odpowiada na pytanie „jak?”. Jak ten znak wpływa na daną osobę?

Osoba z naszego przykładu ma Słońce w Skorpionie, mogłaby więc teraz przejść do sekcji „Skorpion” w rozdziale Znaki (strony 113–311), aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ten znak wpływa na jej ego i poczucie tożsamości. Dla uproszczenia: aby Skorpiony mogły lśnić, muszą się nauczyć, jak radzić sobie z władzą, bogatym życiem wewnętrznym, transformacją i zmianą. W wariancie korzystnym są empatyczne i władcze, dzięki czemu wspierają innych i dokonują wielkich zmian w sobie i w swoim otoczeniu. W wariancie niekorzystnym mają słabą wolę i bywają skłonne do manipulacji i zazdrości wobec każdego, kogo uznają za zagrożenie. Mogą spróbować ukraść ci władzę albo w bezwzględny sposób cię jej pozbawić, wygłaszając upokarzające uwagi i stosując taktyki manipulacyjne.

(To oczywiście uproszczona interpretacja. W tej książce znajdziesz dużo więcej szczegółów na temat Skorpiona oraz pozostałych znaków).

Przez cały proces uczenia się czytania wykresów będziesz co chwilę przenosić się do odpowiednich stron dotyczących każdej z planet, znaków i domów. Dobrym pomysłem będzie notowanie, które opisy intuicyjnie do ciebie przemawiają, zwłaszcza że w całej książce jest na to mnóstwo miejsca. Bądź szczery, szczególnie gdy będziesz pracować z własnym kosmogramem. Spisz równą liczbę swoich pozytywów i negatywów, po czym przejdź do sekcji Recepta, aby dowiedzieć się, jak wzmóc korzystne i ograniczyć niekorzystne cechy. Tylko wtedy dokonasz postępów. Jestem przekonana, że kiedy coś sobie notujemy, szybciej to zapamiętujemy i zwalniamy cenną przestrzeń na kolejne informacje.

KROK TRZECI: DOMY

Trzeci krok służy zgłębieniu obszarów życia, na które wpływ ma dom, w którym znajdują się planety i znaki. Powinieneś mieć przed sobą swój wykres i wiedzieć już, gdzie znajduje się twoje Słońce oraz w którym znaku leży. Jeśli znasz godzinę swoich narodzin, możesz również ustalić, w którym jest domu. Domy oznaczone są numerami od 1 do 12 przy krawędzi w centrum wykresu.

Co oznaczają domy? Każdy z nich dotyczy innego obszaru życia, na przykład relacji z rodzeństwem czy finansów. Zebrane razem domy odpowiadają na pytanie „gdzie?”. Gdzie – a więc w którym aspekcie twojego życia – wpłynie na ciebie planeta w danym znaku? Co próbuje ci powiedzieć?

Szczegółowe informacje na temat każdego z domów oraz przeróżnych powiązań między nimi znajdziesz w rozdziale Domy (strony 313–361), ale na potrzeby naszego przykładu skupimy się na trzecim domu, czyli na sztuce komunikacji.

Mamy więc Słońce w Skorpionie w trzecim domu.

Taka osoba musi się nauczyć, jak rozmawiać z innymi, wykazując się empatią i wyczuciem (Skorpiony dobrze wiedzą, co to!), innymi słowy – jak osiągnąć harmonię ze swoim wnętrzem, jednocześnie trzymając emocje na wodzy i nie pozostając zbyt skrytym, by nie odstraszyć bliskich i znajomych. Musi opanować taki sposób komunikowania się, by inspirować siebie i innych, oprzeć się szkodliwej zazdrości, chęci manipulacji i kontroli, a także znaleźć w sobie wystarczająco dużo pewności siebie, by zapanować nad własnym życiem.

PROCES

Na kolejnych stronach przeczytasz o procesie, który będziesz stosować przez całą tę książkę. Miej pod ręką legendę z objaśnieniami symboli, żeby móc zinterpretować kosmogram. Najpierw znajdź i rozpoznaj jedenaście planet. Następnie, czytając o każdej z nich, przeskakuj do rozdziału Planety (strony 43–112) i zapoznaj się z zawartymi tam informacjami na jej temat. Użyj intuicji i wynotuj cechy, które wydają ci się szczególnie wyraźne. W dalszej kolejności rozpoznaj znaki znajdujące się zaraz obok każdej z planet, tak jak robiliśmy w przypadku Słońca i Skorpiona, po czym przeskocz do odpowiedniego miejsca w rozdziale Znaki (strony 113–311), aby wynotować wszelkie powiązania i korzystne oraz niekorzystne cechy, które wyjątkowo do ciebie przemówią. Na koniec, jeśli znasz godzinę swojego urodzenia, możesz zlokalizować domy, w których znajdowały się planety i znaki, poprzez sprawdzenie numerów od 1 do 12 w pierścieniu na środku wykresu. Wtedy przeskocz do odpowiedniej części w rozdziale Domy (strony 313–361). Przez cały czas rób notatki. Zdziwisz się, jak szybko to załapiesz, a gdy przyjdą pierwsze olśnienia, przepadniesz z kretesem!

A TERAZ DO DZIEŁA!

Sięgnij po swój kosmogram i wyobraź sobie, że wykres to tarcza zegara. Znajdź linię zakończoną strzałką wskazującą na godzinę dziewiątą. Ta linia pokazuje twój znak wschodzący i wyznacza początek pierwszego domu w twoim horoskopie. Będziesz przechodzić przez wykres ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i odnotowywać, które planety przypadają w określonym znaku oraz w którym są domu.

Wróćmy do przykładu osoby ze Słońcem w Skorpionie w trzecim domu. Oto jej pełen horoskop, ten, który widzieliśmy na początku rozdziału, ze wszystkimi planetami i ich znakami rozmieszczonymi w różnych domach. Zwróć uwagę, że grot strzałki pokazuje na symbol Lwa na zewnętrznej krawędzi wykresu. Znakiem wschodzącym tej osoby jest więc Lew.

Może się okazać, że niektóre z twoich domów będą puste, a inne pełne planet, tak jak na kosmogramie z przykładu. Kiedy moi klienci mają wiele planet w określonym domu, zawsze im powtarzam, że starają się one przyciągnąć ich uwagę. Mówię danej osobie, że powinna uważniej przyjrzeć się ich znaczeniu i obszarowi życia, którym rządzi dany dom.

Jeśli się okaże, że któryś z twoich domów jest pusty, nie martw się – to wcale nie oznacza, że w tym obszarze twojego życia nic się nie dzieje. To wręcz niemożliwe. Na przykład czy pusty trzeci dom mówi ci, że nie potrafisz się komunikować? Nie! Wszyscy potrafimy, ale niektórym ludziom wychodzi to lepiej niż innym. Kiedy napotkasz pusty dom, znajdź znak (lub znaki) na jego zewnętrznych krawędziach i zajrzyj do następnego rozdziału (strony 113–311), by się dowiedzieć, jak poprawić obszar życia kojarzony z danym domem. Trzymając się naszego przykładu: zamiast bezmyślnie rozpracowywać niekorzystne cechy kojarzone ze znakiem, który rządzi w trzecim domu, odczytaj wskazówki (planet i znaków) na swoim wykresie, co pomoże ci zgłębić sztukę komunikacji.

Opowiem ci krótką historię. Drugi dom to dom zasobów materialnych (między innymi). Jedna z moich klientek zaczęła wyraźnie panikować, gdy zauważyła, że u niej jest on pusty. Musiałam jej przypomnieć, że jest w stanie od ręki kupić drużynę futbolową, więc najwyraźniej w kwestii finansów potrzebuje mniej wskazówek niż reszta z nas! Znakiem na krawędzi drugiego domu był Lew, a moja klientka zbiła fortunę, pracując w przemyśle rozrywkowym (profesja typowa dla Lwów).

Z mojego doświadczenia wynika, że planety znajdujące się nad linią przechodzącą poziomo przez środek wykresu (porównując do tarczy zegara: od godziny dziewiątej do trzeciej) dotyczą zachowań i cech łatwych do zaobserwowania przez innych albo przymiotów i umiejętności, których dana osoba jest świadoma i które z radością prezentuje otoczeniu. Aktywność znajdująca się pod linią dotyczy naszego wnętrza. Często sygnalizuje cechy, których nie wychwyci niewprawne oko – ktoś albo je ukrywa, albo zwyczajnie nie wie, że je przejawia. Bez względu na to, z którą wersją mamy do czynienia, do czasu aż dana osoba będzie gotowa popracować nad sobą albo się otworzyć, wiele umiejętności (i wielki potencjał) pozostanie uśpionych albo będzie sprawiać wrażenie niekorzystnych. To do ciebie jako łamacza kodu należy, by rozszyfrować, z którą sytuacją mamy do czynienia w przypadku analizowanego kosmogramu.

Nauka interpretowania horoskopów urodzeniowych wymaga nieco praktyki, więc niewykluczone, że będziesz musiał przeczytać ten rozdział jeszcze kilka razy, a co za tym idzie, przeskakiwać pomiędzy rozdziałami o znakach, planetach i domach, aby oswoić się z językiem, i zrobić dużo notatek. Wszystko okaże się mniej skomplikowane, niż sądzisz, kiedy tylko nabierzesz wprawy – a to nastąpi już bardzo niedługo. Pamiętaj, że astrologia dynamiczna to kod, a kosmogram to mapa pełna wskazówek, które odsłonią prawdziwego ciebie.

Jeśli kiedykolwiek uczyłeś się prowadzić samochód, to pewnie pamiętasz, jak to jest: na początku masz wrażenie, że musisz opanować zbyt wiele rzeczy, jesteś przekonany, że nigdy nie ogarniesz nawet podstaw, nie wspominając już o unikaniu piratów drogowych. Ale nagle przychodzi moment, w którym zaczynasz łapać i wszystko wskakuje na swoje miejsce. Nauka poruszania się po twoim astrologicznym horoskopie przypomina trochę naukę jazdy. W tej książce znajdziesz teorię dotyczącą prowadzenia pojazdu, ale w codziennym życiu musisz trenować na drodze!

Dalsza część książki dostępna w wersji pełnej

Dostępne w wersji pełnej

Dostępne w wersji pełnej

Dostępne w wersji pełnej

UWAGI KOŃCOWE

Dostępne w wersji pełnej

PODZIĘKOWANIA

Dostępne w wersji pełnej

Tytuł oryginału

The Signs: Decode the Stars, Reframe Your Life

Copyright © Carolyne Faulkner, 2017

Copyright © for the translation by Joanna Dziubińska

Projekt okładki

Couper Street Type Co.

Adaptacja oryginalnego projektu okładki

Maria Gromek

Opieka redakcyjna

Anna Niklewicz

Przemysław Pełka

Artur Wiśniewski

Adiustacja

Joanna Mika

Korekta

Anna Gądek

ISBN 978-83-240-4846-5

30-105 Kraków, ul. Kościuszki 37

E-mail: promocja@miedzy.slowami.pl

Plik opracował i przygotował Woblink

woblink.com

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Znaki 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Food Pharmacy Porąb i spal Jeszcze jedna mila Kuba. Autobiografia