Zupa musi być. Opowieść dobrze przyprawiona

Zupa musi być. Opowieść dobrze przyprawiona

Autorzy: Magda Kołodkiewicz

Wydawnictwo: Zwierciadło

Kategorie: Hobby

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

Ilość stron: 89

cena od: 19.90 zł

"Zupa musi być, zupa musi być, zupa koniecznie jutro też musi być". Tę mantrę powtarza bohaterka naszej książki. Powtarza ją za swoją matką, babka i prababką. Ciotkami i kuzynkami. Pokoleniami kobiet w swojej rodzinie. I wielu innych rodzinach. Choćby się waliło, paliło a u progu domu stali najeźdźcy - zupa musi być. Bo w życiu musi być coś stałego. Choćby miałaby to być zupa. To idealna książka na jesienną szarugę. Zabawna tak bardzo, że można się popłakać. Oczywiście ze śmiechu. Zupa musi być to opowieść mamy Bogusia. O niej samej, o Bogusiu, a tacie Bogusia i o tym wszystkim, co niesie życie.

Spis treści

Karta redakcyjna

Zupa migdałowa

Redakcja: KAROLINA WYSOKIŃSKA

Korekta: Redaktornia.com

Skład, łamanie: JOLANTA UGOROWSKA

Okładka: MACIEJ SZYMANOWICZ

Redaktor prowadzący: Magdalena Chorębała

© Copyright byWydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o. Warszawa 2011

Text © copyright by Magdalena Kołodkiewicz, 2011

Wszelkie prawa zastrzeżone. Reprodukowanie, kopiowanie w urządzeniach przetwarzania danych, odtwarzanie, w jakiejkolwiek formie oraz wykorzystywanie w wystąpieniach publicznych tylko za wyłącznym zezwoleniem właściciela praw autorskich.

ISBN: 978-83-63014-37-7

Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.

ul. Karowa 31a,

00-324 Warszawa

tel. (22) 312 37 12

37 12, Dział handlowy: handlowy@zwierciadlo.pl

Konwersja: eLitera s.c.

wersja 1

Gotowa na zmianę, też mi coś, co ta Aniela w ogóle sobie wyobraża, że niby ja potrzebuję zmiany, to co, ja niby nie wiem, czego chcę? Chcę wszystkiego, czy to naprawdę jest zbyt wiele, ale co to konkretnie znaczy, ja się pytam, czy to naprawdę za dużo, że chcę być doskonałą matką, żoną i kochanką, i jeszcze odnoszącą sukcesy profesjonalistką?

O, trochę to za ciężkie rozważania przy takiej pysznej zupie, robię dla Bogusia migdałową na podwieczorek, jeszcze mi się mleko zwarzy, jeżeli zaraz się nie uspokoję. No dobrze, ale jeżeli założyć, że dzisiaj jest pierwszy dzień z reszty mojego życia, to czemu tylko marzyć o niebieskich migdałach, może trzeba wreszcie zacząć działać?

Imperium. Tak. To jest myśl. Stworzyć imperium, dla Bogusia, dla jego taty, dla siebie. Koniec z etatem, koniec wiązania końca z końcem pod koniec miesiąca, tak, przyszłość należy do przedsiębiorczych kobiet, własna firma to jest to!

No dobrze, ale co to ma być za firma? Mniejsza z tym, wszystko się wyklaruje, takie nieistotne szczegóły nie powstrzymają mnie na drodze do celu, trzeba działać. Biznesplan. Trzeba mieć biznesplan, reszta przyjdzie sama. Komputer. Żeby mieć biznesplan, trzeba mieć komputer, cholera jasna, tata Bogusia znowu zahasłował dostęp, że niby to najlepsza ochrona przed Bogusiem, dzieciak umiał klikać myszką, jeszcze zanim nauczył się chodzić, trzeba było mu dać na imię Enter, nie Bogusław.

Dzwonię. Tata Bogusia nie odbiera, jak zwykle, ja tutaj zakładam właśnie imperium, a on nawet nie raczy odebrać telefonu, o nie, w biznesie trzeba być stanowczym, nie dam tak łatwo za wygraną już na samym początku. W końcu się odzywa:

– Mam spotkanie z zarządem, kochanie – szepcze konfidencjonalnie.

– Dawaj hasło – nie pozwalam się zbyć.

– Jakie hasło? – dziwi się.

– Hasło do mojego imperium. To znaczy komputera.

– Teraz nie mogę, czy to nie może zaczekać?

– Nie może, moja przyszłość waży się w tej sekundzie.

– No dobrze – wzdycha – wadcatoa – bełkocze coś niewyraźnie.

– Nie słyszę.

– Watca to a.

– Głośniej – drę się w słuchawkę.

– WŁADCA TO JA! – ryczy tata Bogusia, po czym gwałtownie się rozłącza.

No i po co to się tak denerwować? Mógł po prostu przysłać esemesa, na pewno by mi wtedy mleko nie wykipiało. A tak muszę skrobać kuchenkę.

* * *

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

* * *

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Zupa musi być. Opowieść dobrze przyprawiona 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Food Pharmacy Porąb i spal Jeszcze jedna mila Kuba. Autobiografia