Wióry

Wióry

Autorzy: Krystyna Kofta

Wydawnictwo: WAB

Kategorie: Inne

Typ: e-book

Formaty: PDF

Ilość stron: 258

cena od: 14.95 zł

Mali bohaterowie tej powieści potrafią śmiać się i bawić wesoło, choć ich podwórkowe dzieciństwo przypada na wyjątkowo trudny czas. To początek komunizmu, śmierć Stalina, poznańskie strajki i demonstracje w czerwcu 1956 roku.

Autorka patrzy na tę rzeczywistość okiem dziecka. Przyspieszona dorosłość, strach przed pojawiającymi się na podwórku nieznajomymi w czarnych frakach... Kiedy ktoś znajomy znikał, mówiło się, że wyjechał, a wiadomo było, że siedzi w więzieniu. Świat dzieci jest absurdalnie rozdwojony; co innego słyszą w szkole, co innego w domu i w kościele. Rozumieją jednak więcej, niż rodzicom się wydaje. Potrafią dochować tajemnicy, wiedzą, kto donosi. Bywają niekiedy okrutne, ale z pewnością umieją odróżniać dobro od zła.

Takich podwórek już nie ma, ocalały dzięki tej książce.

Powieść Wióry - wydana po raz pierwszy w 1980 roku - zostaje wznowiona w wersji ze zdjęciami, w związku z pięćdziesiątą rocznicą wydarzeń czerwcowych.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

W szczelinach czasu. Intymnie o PRL-u Wióry Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989 Gdyby zamilkły kobiety Suki Jak zdobyć, utrzymać i porzucić mężczyznę