Numerologia wróżebna

Numerologia wróżebna

Autorzy: Maciej Skrzątek

Wydawnictwo: Buchmann

Kategorie: Hobby

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

cena od: 23.52 zł

Myślisz, że w numerologii ważna jest tylko liczba wynikająca z daty urodzenia? Maciej Skrzątek pokaże ci jak szeroka jest ta dziedzina, pomoże określić twój portret numerologiczny i wyjaśni symbolikę liczb.

Czy wiesz, że Dwójka jest naiwna i ślepo wierzy w dobroć innych, Piątka stworzy udany związek z obcokrajowcem, a Dziewiątka jest wrażliwa na krzywdę innych – ludzi i zwierząt?

To, że przychodzimy na świat z konkretną datą urodzenia, wcale nie jest przypadkiem. Dowiedz się, jaką liczbą jesteś i co liczby w twojej dacie urodzenia mówią o tobie i twoim losie. Zacznij rządzić swoim życiem!

NUMEROLOGIA WRÓŻEBNA

MACIEJ SKRZĄTEK

Spis treści

Dedykacja

Wstęp

1. Jedność numerologii ze wszechświatem

2. Co mówi data urodzenia

3. Numerologia a osobowość

4. Oblicz, jaką wibracją jesteś

5. Numerologia partnerska

6. Konfiguracja wibracji z dniem urodzenia

7. Wibracje z dnia

8. Konfiguracja dnia i miesiąca urodzenia opisujące osobowość człowieka

9. Klucz wcielenia i zadania karmiczne

10. Lata numerologiczne

11. Konfiguracje lat numerologicznych

12. Numerologia a wychowanie dziecka

13. Numerologia a liczby wokół nas (numer mieszkania, data ślubu, data operacji, data rozpoczęcia pracy)

14. Numerologia a punkty zwrotne

15. Numerologia a cykle życiowe

16. Życie zgodne z numerologią

17. Konflikty numerologiczne

18. Numerologia a zdrowie

19. Numerologia a wygląd

20. Numerologia a bliźnięta

21. Rodzaje liczb

22. Jak oszukać los

Podziękowania

Przypisy

Wszystkie rozdziały dostępne w pełnej wersji książki.

Dedykuję tę publikację wszystkim tym, którzy chcą czerpać z mojej wiedzy. Tym, którzy chcąc się uczyć, robią notatki z moich programów ezoterycznych, ale też tym zainteresowanym numerologią. Ta książka jest dla tych wszystkich, którzy odczuwają ogromną potrzebę rozwoju duchowego oraz dla tych, którym „przypadkowo” właśnie ona wpadła w ręce.

Wstęp

Rozmawiałem ostatnio z przyjaciółką o numerologii. W pewnym momencie stwierdziła: „Myślałam, że numerologia to tylko liczby od 1 do 9. Nie przypuszczałam, jak ogromna jest to wiedza”. Uśmiechnąłem się, bo wiem, ile lat kosztowało mnie zgłębienie tej wiedzy. Pamiętam pierwszą książkę o numerologii, która wpadła mi w ręce jakieś dwadzieścia lat temu. Autorką była Gladys Lobos. Mimo że zawsze byłem sceptykiem twardo stąpającym po ziemi, to ten tekst mnie zafascynował. Dużo w nim było prawdy i trafnych spostrzeżeń. Zagłębiając się w numerologię i analizując daty urodzenia bliskich, a później klientów, zaobserwowałem, że liczby zawarte w dacie urodzenia faktycznie odzwierciedlają nasz charakter. Co więcej, chodzi tu nie tylko o charakter, ale również o wydarzenia w życiu! Ktoś, kto ma zapisane w dacie urodzenia, że zostanie aktorem, jest nim. Ktoś, kto ma zapisany rozwód, nie mając wiedzy o numerologii, bierze go. Te kwestie nie dawały mi spokoju przez wiele lat. Zdarzenia takie jak: wypadek samochodowy, do którego doszło przed pięciu laty, śmierć bliskiej osoby trzy lata temu, utrata pracy – to widać w liczbach! Na jakiej podstawie cyfry malują nasze życie? Kto trzyma pędzel: my czy los? Czy jest to podyktowane przeznaczeniem? Takie pytania zadawałem sobie wielokrotnie, gdy poznawałem i zgłębiałem numerologię.

Bo jeśli widać przeszłe zdarzenia z dokładnością co do roku, i potwierdzają to osoby, którym one się przydarzyły, to znaczy, że wszystkie wydarzenia naszego życia są zapisane w dacie urodzenia. Taka jest rzeczywistość.

Numerologia jest wiedzą pozwalającą na poznanie siebie i własnej drogi – jaka powinna być, by uczynić z nas ludzi szczęśliwych i spełnionych. Wiem, że numerologia nie tylko doradza, ale też przepowiada. Jestem wróżbitą, a więc ta jej strona najbardziej mi odpowiada. W ciągu prawie dwudziestu lat mojej pracy przeanalizowałem kilkaset tysięcy dat urodzenia i to, co w nich widać. Wiem już teraz bez wątpienia, że data urodzenia opowiada o tym, co było, i zapowiada to, co ma nastąpić. Ta książka nauczy cię, jak rozpoznawać to, co przyniesie przyszłość. Pozwoli zrozumieć przeszłość. Bo każde wydarzenie w naszym życiu znajduje uzasadnienie w portrecie numerologicznym. Numerologia jest prawdziwa – jak prawdziwe jest życie.

Trzymasz w ręku Numerologię wróżebną, czyli kompendium wiedzy o liczbach. Ta książka jest zbiorem moich własnych przemyśleń i zebranych doświadczeń. W wielu kwestiach jest także nowatorskim spojrzeniem na numerologię, zawiera bowiem wiadomości nieuwzględniane w innych publikacjach. Moim zamiarem jest, byś pokochał numerologię, jak kiedyś zrobiłem to ja. Byś wiedział, jak jest fascynująca. Jak bardzo ciekawa. Marzę, byś za kilka lub kilkadziesiąt lat, drogi czytelniku, wspomniał mnie i oznajmił: pokochałem numerologię. A wszystko zaczęło się od Numerologii wróżebnej, którą napisał Maciej Skrzątek.

1. Jedność numerologii ze wszechświatem

Numerologia jest częścią rozległej wiedzy określanej mianem ezoteryki. To świat obejmujący swoim zakresem obszar, jakiego nie jesteśmy w stanie wyjaśnić, ująć w ramy naukowych określeń. Pełen drgań, wibracji i energii, których sensu do końca nie pojmujemy, lecz to właśnie one mają niebagatelne znaczenie dla konstrukcji wszechświata i praw nim rządzących. Jako ludzkość nazwaliśmy wiele rzeczy, stworzyliśmy filozofię, teorie naukowe, odkryliśmy wiele praw przyrody, wynaleźliśmy mnóstwo urządzeń i rozwinęliśmy cywilizację, lecz ogromna sfera naszego życia znajduje się wciąż poza zasięgiem naszych zdolności poznawczych, wymyka się racjonalności.

Ezoteryka towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Nie wiemy tak naprawdę, kto jest jej twórcą i jakie jest jej pochodzenie. Czyż w takim razie nie jest to spuścizna, którą należałoby uznać za bogactwo ludzkości? Rozwiązaliśmy wiele problemów, polecieliśmy w kosmos, zeszliśmy w głębiny oceanów, ale wciąż nie potrafimy odpowiedzieć na pytania: skąd przyszliśmy, dokąd zmierzamy, jak powstał nasz świat, skąd pochodzi życie. Zanim nastąpi ostateczne wyjaśnienie, mamy pełne prawo korzystać z zagadnień związanych z ezoteryką. Według słownika termin „ezoteryczny” oznacza: tajemny, tajemniczy. Tym określeniem opatrujemy wszystkie zagadnienia, których pochodzenia nie znamy, zjawiska, których wyjaśnić nie potrafimy. Tutaj rządzą intuicja i magia.

Uważna analiza struktury wszechświata i przegląd dziejów ludzkości wyraźnie pokazują, jak wielką rolę odgrywają liczby w tłumaczeniu naszego losu i naszego miejsca w kosmosie. Numery, cyfry i liczby stworzyły bazę, na której oparły się teorie naukowe, filozofie i konstrukcje myślowe rządzące ludzkością, będące podwalinami cywilizacji. Zważywszy na fakt, że cyfry i liczby są obecne w każdym aspekcie życia człowieka, odgrywają one istotną rolę w naszej codzienności. Numerologia uznaje, że liczby posiadają swoją specyficzną wibrację, energię. Emitują one określoną siłę, dzięki której we wszechświecie jest ustanawiany porządek. Najstarsze znaleziska archeologiczne, malowidła naskalne dowodzą, że już w starożytności liczby i ich energia miały silny wpływ na myślenie człowieka. Ludzkość rozwinęła się we wszystkich dziedzinach, ale jej wiedza metafizyczna pozostała niezmieniona od wieków. Istnieje coraz większa potrzeba poznania sensu własnego istnienia, zgłębienia wiedzy związanej z pochodzeniem wszechświata.

Matematyka jest królową nauk. Liczby już w starożytności zostały uznane za idealne narzędzie niezbędne do tworzenia teorii wyjaśniających budowę wszechświata, jak i za bazę do tworzenia urządzeń, budowli i potężnych konstrukcji. W najstarszych kulturach (Sumerów, Chińczyków, Babilończyków) wierzono, że cyfry i ich kombinacje mają ukryte znaczenie i moc. Pitagorasa, filozofa greckiego, genialnego matematyka, można uznać za prekursora numerologii pitagorejskiej, obecnie najpopularniejszej i najszerzej stosowanej. Wiadomo, że odbył wiele podróży i stworzył szkoły, w których uczono nie tylko o prawidłowościach matematycznych, ale i o magnetycznym znaczeniu liczb. Początkowo nauka ta była dostępna jedynie dla wtajemniczonych. Jej interpretacją od najdawniejszych czasów zajmowali się tylko mędrcy i kapłani, którzy – z racji posiadanej przez siebie wiedzy – byli najważniejszymi doradcami ówczesnych władców. Wiedza na temat magnetycznego wpływu liczb była przez nich wykorzystywana do opisywania świata i sprawowania władzy. Działo się tak przez wieki. Innymi osobowościami mającymi niebagatelny wpływ na kształt współczesnej numerologii są kobiety: doktor Dow Balliett (autorka książki The Philosophy of Numbers) i jej córka, profesor Juno Jordan z Kalifornijskiego Instytut Badania Liczb. W Polsce wielką rolę w popularyzacji wiedzy numerologicznej odegrały dwie inne niezwykłe kobiety: Donka Madej, współzałożycielka (wraz z Lechem Stefańskim) Towarzystwa Psychotronicznego i Gladys Lobos, która przyjechała do nas z Hiszpanii i zmodyfikowała w sposób autorski pitagorejski system numerologiczny. Dzięki uzyskanej poprzez medytację wiedzy wzbogaciła numerologię o możliwości dokonywania zmian w portrecie numerologicznym i wpływania na karmę. Jestem ogromnym zwolennikiem interpretacji, jakie Gladys Lobos udało się wprowadzić do współczesnej numerologii. Podzielam jej poglądy w wielu sprawach.

Numerologia została uznana w licznych krajach i uzyskała status wiedzy akceptowanej, pozwalającej poznać przeznaczenie człowieka. To dzięki numerologii możemy zagłębić się w misterium natury ludzkiej. Uzyskaliśmy klucz do magii. Numerologia ma swój język i system.

Wszystkie liczby posiadają swoje wibracje i to one określają połączenia między ludźmi i energią panującą we wszechświecie. Według numerologii wszystkie liczby od 1 do 9, a także liczby podwójne nazywane mistrzowskimi, o czym więcej będzie w dalszej części książki, mają specyficzne wibracje, które odróżniają je od innych. Przychodzimy na świat określonego dnia opatrzonego konkretną datą składającą się z liczb. I to dzięki nim jesteśmy poddawani kosmicznej energii i wibracji, które wpływają na naszą osobowość i sposób postrzegania rzeczywistości. Nauczmy się je rozpoznawać.

Przez wieki numerologia była wiedzą tajemną, ale dzisiaj – właśnie teraz – daję ci klucz do tej wiedzy. Wyjaśniam, jak należy interpretować korelacje między liczbami i co wynika z ich współistnienia. Przez lata praktyki zdobyłem ogromne doświadczenie; kierując się intuicją, stworzyłem unikatową, autorską interpretację numerologii. Wiele publikacji na temat tej nauki (bo moim zdaniem numerologia nią jest) zostało napisanych zawile, skomplikowanie. Dlatego postaram się podać wyjaśnienia oraz interpretacje w sposób jasny i przejrzysty. Uzupełniam je przykładami z życia, by przyswajanie zasad numerologii stało się dla ciebie, czytelniku, prostsze i ciekawsze.

A teraz zapraszam do mojego świata. Zacznijmy od początku.

2. Co mówi data urodzenia

Liczby w dacie urodzenia wpływają na charakter i osobowość człowieka. To, jaki jesteś, jest zapisane w liczbach. Jakie masz poglądy, stosunek do świata i oczekiwania, co lubisz, cenisz w ludziach, jakie masz wymagania. To wszystko mówi twoja data urodzenia. Powiem więcej, nie masz wpływu na to, co ona zawiera. Od pierwszego krzyku na tym świecie posiadasz swój własny, prywatny portret numerologiczny, czy tego chcesz, czy nie. Tak po prostu jest. Nie znaczy to jednak, że możesz usiąść z założonymi rękami (chyba że masz kasy jak lodu) i po prostu czekać na rozwój wydarzeń.

Numerologia określa twój potencjał i to, na co cię w życiu stać, a nie to, co się wydarzy jutro. To, co się dzieje w twoim życiu, zależy bezpośrednio od ciebie. Nawet jeśli wymyślisz, że od jutra nic nie robisz, to też jest to twój wybór. I obawiam się, że nieodpowiedni. Numerologia daje ci pewne wskazania i określa, co jest dla ciebie najlepsze. Ale jeżeli wybierzesz całkiem inną drogę życiową – proszę bardzo, twoja wolna wola. Nigdy jednak, wybierając odmienną ścieżkę życiową niż ta zapisana w twojej dacie urodzenia, nie staniesz się człowiekiem spełnionym i usatysfakcjonowanym. Jeśli chcesz kierować swoim życiem, trzymać stery i poczuć wiatr we włosach, mieć świadomość, że w pełni panujesz nad swoim losem, to powinieneś poznać numerologię. Dzięki niej będziesz wiedzieć więcej nie tylko o sobie, ale też o swojej rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Wrogów również dobrze jest rozszyfrować i wiedzieć, czego się można po nich spodziewać. A więc warto zaprzyjaźnić się z numerologią – ona rządzi naszym życiem.

Teraz coś wyjaśnię; może się to wydawać oczywiste, ale nie dla wszystkich. W numerologii godzina urodzenia nie jest istotna. Wiele osób myli numerologię z astrologią, gdzie godzina urodzenia ma znaczenie. Życie zapisane w gwiazdach to coś całkiem innego (inny sposób dochodzenia do tego, jacy jesteśmy) niż numerologia. Dzięki znajomości numerologii wiemy nie tylko, jak pokierować sobą, wyeksponować nasze najmocniejsze strony, ale także jak oszukać los. Jednak o tym w innym rozdziale, wszystko stopniowo wyjaśnię.

Musisz wiedzieć, że każda liczba znajdująca się w twojej dacie urodzenia jest niezwykle ważna. Mam tu na myśli zarówno dzień urodzenia, jak i miesiąc oraz rok. Kiedyś ktoś mnie zapytał, co jest ważniejsze: dzień urodzenia czy miesiąc. Teraz na to odpowiem. Najważniejsza jest wibracja z całości, potem dzień, następnie miesiąc, a później rok. Ogólna wibracja jest życiowym punktem wyjścia, a na nią wpływa wibracja dnia. Bardzo istotna jest korelacja między tymi liczbami. Może być ona albo harmonijna, albo sprzeczna. Każde z tych połączeń ma inne znaczenie dla twojego życia i powoduje inne konsekwencje. Pamiętajmy, że poszczególne liczby mają swoje wibracje, swoją energię, drgania, które harmonizują ze sobą nawzajem lub też nie. Przyciągają się lub odpychają. Z tego składa się wszechświat: z powiązanych ze sobą drobinek, z których każda drga i wibruje. Na tym też opiera się nasz wewnętrzny wszechświat, osobowość pełna bogactwa i harmonii lub pełna bogactwa z uwagi na swoją dysharmonię. Każda wibracja ma znaczenia dodatnie i ujemne, jak jony dodatnie i ujemne w chemii. Lepiej jeśli liczby w dacie urodzenia są w harmonii, inaczej mówiąc, gdy znajdują się w pozytywnej korelacji. Ale nie zawsze tak się zdarza.

Tutaj przypomina mi się Tina Turner, która dopiero w wieku czterdziestu lat zaczęła solową karierę. A przecież w dacie urodzenia ma zapisany talent wokalny i taneczny. Wszyscy wiemy, jak ogromny sukces odniosła, gdy już skoncentrowała się na swoim talencie. Jednak przez wiele lat nie umiała czerpać z niego korzyści.

W numerologii z daty urodzenia można wyczytać wszystko. Za pomocą liczb zbadamy każdy aspekt życia, odkryjemy tajniki przeznaczenia. Nie ma liczb gorszych czy lepszych, wszystkie – jak ludzie – mają swoje pozytywne i negatywne cechy. Numerologia pomaga w zrozumieniu siebie, w zaakceptowaniu własnego charakteru oraz wspiera analizę naszych słabych i mocnych stron. Jeśli w dacie urodzenia powtarza się kilka takich samych liczb, to wzmacnia się tym samym ich oddziaływanie. Na przykład gdy w dacie urodzenia numerologicznej Jedynki pojawia się kilka jedynek (11.02.1941), to cechy Jedynki mogą być jeszcze bardziej wzmocnione. Jak już wspomniałem, nie zawsze działamy zgodnie z własnym przeznaczeniem. Każdy z nas podejmuje decyzje samodzielnie i różnie bywa z ich trafnością. Rozdźwięk między tym, co powinniśmy w życiu robić, tym, co robimy, staje się przyczyną wielu konfliktów wewnętrznych i chorób. Jeśli ktoś jest uzdolnioną artystycznie Siódemką, ale jednocześnie ósemką z dnia urodzenia, może się wahać między grą na instrumencie w filharmonii a prowadzeniem biznesu na szeroką skalę. Mając wiedzę na temat takiego konfliktu, można podejść do życia bardziej świadomie. Któreś z tych zajęć potraktować jako hobby, a to drugie – zarobkowo. Rozwiązań tej sytuacji jest wiele i kreatywna Siódemka na pewno poradzi sobie z takim problemem. Ale musi mieć świadomość jego istnienia. Trzeba umieć rozpoznać swoje zadania w życiu.

Weźmy inny przykład. Jeśli ktoś ma w dacie urodzenia zapisany rozwód / rozstanie, a pomimo to trwa w związku, to nigdy ani go nie uratuje, ani nie będzie w nim szczęśliwy. Jeśli ktoś urodzony w takim dniu i roku podaje mi datę i pytam, czy jest szczęśliwy, to zawsze mówi, że nie. Rozwód w tym przypadku uwalnia energię, która się mieści w dacie urodzenia. I pozwala dzięki temu pójść do przodu. Podobnie jest z zawodami i karierą zawodową. Ja mam zapisane w numerologii zdolności wróżbiarskie, więc gdybym został piekarzem lub fryzjerem, nigdy nie byłbym dobry w tym zawodzie.

Numerologia to świadomość, przekonanie o swojej sile i wiedza, jak dane przez los cechy odpowiednio wykorzystać. Im szybciej tę wiedzę przyswoisz, tym dla ciebie lepiej. W życiu każda chwila jest ważna – przeczytaj więc tę książkę do końca.

3. Numerologia a osobowość

Uważam, że zdecydowanie za mało się mówi o korelacji między liczbami. A to ona często jest ważniejsza niż liczba wynikająca z daty urodzenia. O co chodzi? Już wyjaśniam.

Liczby kryją w sobie energię życiową, zawierają klucz do naszego charakteru i osobowości. Dzięki numerologii można stworzyć portret psychologiczny, ale nie tylko. Wibracje urodzenia wykorzystujemy przy analizie możliwości, jakie daje nam życie. Określaniu rzeczywistego losu, wyznaczeniu cykli życiowych. Według numerologii idealna byłaby sytuacja, gdyby między wszystkimi liczbami składającymi się na datę urodzenia panowała doskonała równowaga, gdyby wszystkie liczby decydujące o wibracji urodzenia miały harmonijne połączenia. Niestety rzadko tak się zdarza, żeby ktoś był czystą liczbą numerologiczną. Zestawienia cyfr pokazują, czy one współgrają ze sobą, czy są w konflikcie. To wszystko przekłada się na charakter danej osoby, która może być przez całe życie rozdarta wewnętrznie i miotana sprzecznymi emocjami lub spokojna i pogodzona ze sobą. Samopoznanie jest kluczem do akceptacji i prostą drogą do szczęśliwości.

Numerologia rządzi naszym życiem.

Każdy z nas rodzi się w odpowiednim momencie. To, że przychodzimy na świat z konkretną datą urodzenia, wcale nie jest przypadkiem. Według numerologii nie ma czegoś takiego jak przypadek. Wszystko jest ustalone. Dusza, obierając ciało, przyjmuje konkretne zadania karmiczne. Przychodząc na świat, przynosimy plan zadań, jakie mamy do przerobienia. Czy wiemy, co ma być w tym planie? Jasne, że nie. Mądrość życiowa polega na tym, aby odkryć, po co tutaj jesteśmy.

W numerologii zaskakujące jest to, że określa, jakie potrzeby emocjonalne, osobowość i temperament ma noworodek. Człowiek, który nie potrafi o sobie nic powiedzieć. Co więcej, nie ma jeszcze świadomości swojego istnienia. Jednak dzięki numerologii od razu wiadomo, jaką przyszłość będzie mieć to dziecko, jakie będzie jego życie. Data urodzenia ujawnia nam wszystkie tajemnice, trzeba jedynie nauczyć się je rozpoznawać. To, jaki jesteś, masz zapisane w liczbach. One mówią o twoim stosunku do świata i oczekiwaniach wobec życia. Dobrze jest poznać numerologię, by mieć większy wpływ na swoje życie.

Rodząc się, determinujemy swój los. Pojawiamy się na świecie, wrzaskiem oznajmiając swoje przybycie. Oto jesteśmy. W tym momencie klamka zapadła, liczba życia się ukształtowała. I trwa. Od teraz będzie na nas wpływać. Określać los. Musisz wiedzieć, że numerologia mówi, jakie masz możliwości, a z czym musisz się pogodzić.

Numerologia oznacza twój potencjał, posiadane talenty oraz predyspozycje.

Trzeba mieć wiele pokory wobec losu zapisanego w dacie urodzenia. Chciałbym tutaj wspomnieć o prywatnych rozmowach z klientami lub o tych z widzami na antenie, gdy mówię na podstawie czyjejś daty, że widzę pewien problem zdrowotny, a ktoś odpowiada, że czuje się świetnie i w ogóle nie choruje. A ja dodaję, że do tej pory tak było, przecież przed tą osobą jest jeszcze wiele lat życia i niektóre sprawy dopiero wypłyną. Co to oznacza? Data urodzenia obowiązuje od chwili narodzin aż do śmierci. Wydarzenia i sytuacje w niej zapisane zmaterializują się – prędzej czy później. Więc jeśli jeszcze nie doświadczyłeś czegoś, co jest zapisane w twoim portrecie numerologicznym, to i tak to nadejdzie. Chyba że oszukasz los, zmodyfikujesz swoje wibracje. Ale o tym w dalszej części książki.

Twoją rolą jest rozpoznanie swojego przeznaczenia, uświadomienie sobie tego, co masz robić, a za co lepiej się nie brać. Numerologia poprzez datę urodzenia dosyć jasno mówi, jak możesz pokierować swoim losem. Określa sprawy, na które możesz mieć wpływ, i te, których zmienić nie możesz. Numerologia to jednak nie bierne pogodzenie się z przeznaczeniem, ale zdobycie świadomości tego, jaki jesteś, by mieć wpływ na własne życie, lepiej zrozumieć to, do czego jesteś powołany. Szansa na pełne zrozumienie siebie.

Jeśli idziemy drogą zapisaną w dacie urodzenia, jesteśmy szczęśliwi; w przeciwnym razie czekają nas porażka i nieszczęście. Na tej myśli opiera się cała numerologia.

Gdy wszystkie liczby w dacie urodzenia znajdują się w harmonii, życie pełną piersią jest prostym zadaniem. Dana osoba nie jest miotana sprzecznościami i dosyć łatwo dogaduje się z otoczeniem. Lubimy takie osoby, a oni najczęściej również siebie lubią i akceptują. Rzeczywistość ma się zupełnie inaczej, gdy liczba z daty urodzenia popada w konflikt z liczbą z dnia lub kluczem wcielenia (co to jest, opowiem trochę dalej). Generalnie chodzi o jednolitą wibrację między poszczególnymi liczbami znajdującymi się w portrecie numerologicznym a samą liczbą numerologiczną (Jedynką, Dwójką, itd...). Dysharmonia jest wówczas, gdy zderzają się sprzeczne liczby. Jeśli na przykład Siódemka numerologiczna współwystępuje z trójką z dnia, to zachodzi konflikt. Siódemki są intelektualnie silne, w dorosłym życiu dojrzałe, rozważne, ale mają problem z okazywaniem uczuć i z urodzenia są introwertykami, natomiast Trójka jest ekstrawertyczna; to liczba niepowagi, lekkości i seksualności, ogólnie rzecz biorąc: rozrywki i zabawy, prawie na granicy infantylności. A więc poważna Siódemka z trójką z dnia może mieć trochę problemów sama ze sobą. Pomimo własnej rozwagi chętnie się będzie zapominać. Stateczny mężczyzna Siódemka z trójką z dnia, będąc w udanym związku, może zdradzać (choć zazwyczaj Siódemki nie są do tego skore) i nie widzieć w tym nic nieodpowiedniego. To takie życie z rozdwojeniem jaźni. Poważny prezes olbrzymiego koncernu wieczorami hasa w klubie nocnym. Nie tylko dlatego, że chce w ten sposób odreagować stres, ale głównie dlatego, że trójka z dnia prowokuje do takiego zachowania spokojną Siódemkę, która bez tej trójki z dnia zapewne wieczorem sięgnęłaby po książkę, uprawiała jogging lub poszła na jogę. Albo Siódemka numerologiczna z trójką z dnia może być po prostu infantylną artystką – choć nie musi. Będąc świadoma numerologii i znaczenia danej wibracji, będzie na przykład utalentowaną aktorką o ogromnej popularności. Dlaczego? Bo Trójka to potencjał, możliwości i szczęście, nie tylko infantylność i próżność, a Siódemka to wrażliwość artystyczna i mądrość. Jeśli wyciągniemy najkorzystniejsze cechy danej wibracji, a jak to zrobić, podpowiadam w dalszej części książki, to wyeksponujemy plusy (zalety) konkretnej wibracji, a osłabimy minusy (wady).

Dlatego tak ważne są korelacje. Są albo kluczem do spokojnego, szczęśliwego życia, albo podpowiedzią, w jaki sposób pracować nad sobą, by uczynić swoje życie spokojnym, szczęśliwym i pełnym harmonii.

Tytuł: Numerologia wróżebna

Autor: Maciej Skrzątek

Opracowanie materiału merytorycznego: Renata Surmacz / Oficyna Dobra Książka

Redakcja: Grażyna Milewska / Słowne Babki

Korekta: Lena Marciniak, Paulina Płatkowska / Słowne Babki

Projekt wnętrza, skład i łamanie: TYPO

Projekt okładki: Studio KARANDASZ

Zdjęcie na okładce: © Lonely / shutterstock.com

© Copyright by Maciej Skrzątek

Wydanie I

Warszawa 2018

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.

ul. Domaniewska 48

02-672 Warszawa

tel. 22 828 98 08, fax 22 395 75 78

biuro@gwfoksal.pl

www.gwfoksal.pl

ISBN 978-83-280-5432-5

Skład wersji elektronicznej: Michał Olewnik / Grupa Wydawnicza Foksal Sp. z o.o.

i Michał Latusek / Virtualo Sp. z o.o.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Numerologia wróżebna Życie zapisane w kartach. Tarot według wróżbity Macieja 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Food Pharmacy Porąb i spal Jeszcze jedna mila Kuba. Autobiografia