Codex Millenarius. Tom 2. Opactwo stu zbrodni

Codex Millenarius. Tom 2. Opactwo stu zbrodni

Autorzy: Marcello Simoni

Wydawnictwo: Sonia Draga

Kategorie: Fantastyka / SF

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

cena od: 26.76 zł

Kto straci życie przez cenne relikwie?

Druga część trylogii "Codex Millenarius" mistrza włoskiego thrillera historycznego!

Ferrara, rok 1347. Rycerz Maynard de Rocheblanche próbuje rozwikłać zagadkę okrutnej śmierci mnicha Facia di Malaspiny, mającej związek z legendarnym Lapis exilii. Aby wyjaśnić jej okoliczności, Maynard musi się dostać na dwór i zyskać zaufanie markiza Obizza, władcy Ferrary.

Tymczasem w pobliskim opactwie w Pomposie opat Andrea jest świadkiem ucieczki swego protegowanego, młodego miniaturzysty Gualtiera de’ Bruni, który wyruszył do Awinionu w nadziei, że odnajdzie matkę. Niespodziewany wybuch zarazy wszystkim jednak krzyżuje plany, szczególnie zaś Maynardowi, zmuszonemu powierzyć tajemnicę swojego śledztwa komuś innemu... Czy wybrana przez niego osoba potrafi dochować sekretu Lapis exilii i ustrzec go przed zakusami człowieka, który chce odkryć to, co powinno pozostać w ukryciu?

"Cudowna magia jego pisarstwa przenosi w okamgnieniu do innego świata, a to zdarza się tylko w wielkich powieściach".
Maurizio de Giovanni

"Ruiny zamków, zakurzone biblioteki i walki do ostatniej kropli krwi wzbogacają fabułę powieści, która trzyma w napięciu do końca".
Panorama

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Codex Millenarius. Tom 2. Opactwo stu zbrodni Opactwo stu zbrodni Opactwo stu grzechów Labirynt na końcu świata Zaginiona biblioteka alchemika Handlarz ksiąg przeklętych 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Księga cmentarna Zimowy monarcha Inwazja Przeklęta korona Obrońca 13 powodów