Na misji

Na misji

Autorzy: Christopher R. Hill

Wydawnictwo: Agora

Kategorie: Biografie Literatura faktu Publicystyka

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

Ilość stron: 432

Cena książki papierowej: 39.99 zł

cena od: 20.90 zł

Wojenne wspomnienia ?z pierwszej reki? jednego z najbardziej zasłużonych ambasadorów amerykańskich. Wysłannik na najbardziej niebezpieczne placówki dyplomatyczne opisuje wojny na Bałkanach, w Korei Północnej i Iraku z perspektywy bezpośredniego uczestnika wydarzeń.

Wspaniale napisana relacja Hilla to pełna przygód historia o niebezpieczeństwie, ginących kolegach, negocjacjach o wielka stawkę i dramatycznych wyborach. Są tu portrety zbrodniarzy wojennych ? jak Mladić czy Karadžic, amerykańskich prezydentów: Busha, Clintona i Obamy, wiceprezydentów ? w tym Dicka Cheneya, sekretarzy stanu: Madeleine Albright, Colina Powella, Condoleezzy Rice i Hillary Clinton, ambasadorów takich jak Richard Holbrooke czy Lawrence Eagleburger ? i wielu innych.

Hill bez ogródek opisuje zmagania waszyngtońskich biurokratów, a także zdecydowanie krytykuje agresywne amerykańskie interwencje i ?wojny z wyboru?.

"Świetne wprowadzenie do trudnej gry dyplomacji."

The Washington Post

"Christopher Hill był jednym z naszych najlepszych dyplomatów, biorąc na siebie największe wyzwania - od Kosowa po Koreę Północna i Irak - w swojej trzydziestoletniej karierze."

Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Na misji 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Czapkins Becoming Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga Komeda Jan Karski. Jedno życie. Tom 2. Inferno. Inferno (1939–1945) Lem. Życie nie z tej ziemi