SQL Server i T-SQL w mgnieniu oka. Wydanie II

SQL Server i T-SQL w mgnieniu oka. Wydanie II

Autorzy: Ben Forta

Wydawnictwo: Helion

Kategorie: Informatyka

Typ: e-book

Formaty: PDF MOBI EPUB

Ilość stron: 288

cena od: 39.20 zł

SQL Server jest potężnym i godnym zaufania narzędziem, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest szybki i niezawodny system do przechowywania i udostępniania danych. Narzędzie to jednak trzeba poznać, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Niezbędna jest również umiejętność posługiwania się językiem T-SQL. Nie każdy jednak dysponuje wystarczającą ilością czasu, aby przyswoić sobie wszystkie istotne zagadnienia za pomocą standardowych podręczników. Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba wdrożyć się w pracę z systemem SQL Server w ciągu paru dni!

Trzymasz w rękach zwięzły, bardzo dobrze napisany podręcznik, dzięki któremu błyskawicznie zaczniesz praktycznie posługiwać się SQL Serverem i językiem T-SQL. Materiał podzielono na 30 lekcji. Przyswojenie materiału każdej z nich powinno zająć nie więcej niż 10 minut. Po opanowaniu prostego pobierania danych zapoznasz się z bardziej złożonymi zagadnieniami, takimi jak podzapytania, funkcje i procedury składowane, kursory, wyzwalacze, więzy tabel, XML, JSON i wiele innych. Niezbędne informacje uporządkowano w sposób metodyczny, systematyczny i precyzyjny. Liczne wskazówki, uzupełnienia i ostrzeżenia stanowią świetne uzupełnienie każdej lekcji.

W książce przedstawiono między innymi:

  • Stosowanie T-SQL w środowisku Microsoft SQL Server
  • Tworzenie złożonych zapytań T-SQL
  • Stosowanie filtrów, pobieranie, sortowanie i formatowanie danych
  • Zastosowanie globalizacji i lokalizacji w Microsoft SQL Server
  • Złączenia i zapytania zagnieżdżone
  • Tworzenie i modyfikowanie tabel

SQL Server i T-SQL? Naucz się tego na wczoraj!


Ben Forta od trzydziestu lat projektuje i rozwija oprogramowanie, a także udziela wsparcia technicznego i prowadzi szkolenia. Obecnie pracuje w firmie Adobe. Jest autorem bardzo popularnych książek poświęconych bazom danych, SQL, Flashowi, Javie, systemom Windows i wielu innym zagadnieniom. Ma szerokie doświadczenie w projektowaniu i implementacji baz danych.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

SQL Server i T-SQL w mgnieniu oka. Wydanie II Oracle PL/SQL w mgnieniu oka SQL w mgnieniu oka. Opanuj język zapytań w 10 minut dziennie. Wydanie IV