Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 1

Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 1

Autorzy: Agnieszka Korzeniewska

Wydawnictwo: Od Deski Do Deski

Kategorie: Inne

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 11.92 zł

„Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu” to pierwszy z cyklu zeszytów autorstwa Agnieszki Korzeniewskiej, pisarki i blogerki, Podlasianki mieszkającej na stałe w Brukseli. Autorka posiada bardzo cenną i rzadką w dzisiejszych czasach umiejętność: żyje tu i teraz, nie patrzy w przyszłość, nie rozgrzebuje przeszłości. I co najważniejsze – potrafi wręcz zarażać swoim optymizmem. „Zaczarowana codzienność” to publikacja o kobiecych sprawach: problemach, radościach i smutkach. Po prostu... o życiu. Jest to jednak lektura nie tylko dla kobiet. 

Spis treści

Karta redakcyjna

Wstęp

1. Zatrzymaj się. To przemijanie ma sens

2. Dziś pragnę Cię ucieszyć!

3. Bycie niegrzecznym chłopcem to spojrzenie na świat

4. „Mój cień jest kobietą

5. Póki co, życie się toczy dalej...

6. Ech, kapelusz!

7. Najlepsza przyjaciółka kobiety

8. Podróżowanie

9. Brawo TY!

10. Wyolbrzymione poczucie własnej odpowiedzialności

11. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

12. Taki dzień!

13. Dwieście procent faceta w Tobie

14. Kobiety, mężczyźni i ci trzeci

15. Przypływy i odpływy

16. Cztery oddechy

17. Grzeszki...

18. Wsiąść do pociągu byle jakiego

19. Podglądaczka codzienności. Taka scenka...

20. Świat z natury jest dobry, tylko czasem psy buty zżerają

21. Najlepsze, co wymyślił Bóg

22. Były sobie czasy dwa

23. Chleba powszedniego daj nam, Panie

24. Zachować odrębność, czyli autonomia w rodzinie

25. Mówić, nie mówić?

26. Tam gdzie serce moje, tam mój dom

27. Mój włóczęgowski los

28. Mamona

29. „Bo to co nas podnieca, to się nazywa kasa”

30. Miłość bezwarunkowa

31. Proste życie jak „dzień dobry”!

Opracowanie wydawnicze: AGATA MOŚCICKA biały-ogród.pl

Pomysłodawca okładki: JAKUB KORZENIEWSKI

Projekt graficzny: Studio Grafpa www.grafpa.pl

© Copyright by Agnieszka Korzeniewska

© Copyright for this edition by Od Deski Do Deski, Warszawa 2017

Wydanie I

ISBN 978-83-65157-37-9

Wydawnictwo Od Deski Do Deski Sp. z o.o.

ul. Puławska 174/11, 02-670 Warszawa

oddeskidodeski.com.pl

Konwersja: eLitera s.c.

.

Czytelniku, korzystaj legalnie!

Nad książką ciężko pracował autor i wiele innych osób. Uszanuj ich trud i korzystaj z książki w legalny sposób. Dzięki temu będziemy mogli sobie pozwolić, by przygotować dla Ciebie kolejne znakomite lektury.

Dwanaście miesięcy, trzysta sześćdziesiąt pięć dni. Tyle wspólnie przejdziemy pod rękę, czarując codzienność i zastępując szarość całą paletą barw. Radośnie, refleksyjnie, czasem ze łzą w oku, czasem z wielkim uśmiechem na twarzy. Nostalgicznie, a niekiedy z lekkim sarkazmem w głosie. Omijając manowce rozpaczy, balansując na cienkiej linie naszych trudnych wyborów, podjętych lub niepodjętych decyzji. Każdego dnia dostarczę Ci dawki bezwstydnego optymizmu, który sprawi, że poczujesz wielką moc sprawczą słowa i uwierzysz, że jesteś wyjątkową osobą żyjącą w wyjątkowym świecie. Czasem będą to dłuższe teksty, czasem zaledwie zarys myśli. Codzienne sytuacje z Twego, mego, ich życia. Dwanaście skromnych książeczek zwanych „zeszytami”, które zmienią Twoje spojrzenie na otaczającą Cię rzeczywistość. Napisane przez kobietę, bo przecież kto lepiej niż my, kobiety, potrafi czarować codzienność. Ale zdecydowanie nie tylko dla kobiet.

Twoja niezmordowana rozdawaczka dobrych emocji

Aga Ko

www.korzeniewska.com

1. ZATRZYMAJ SIĘ. TO PRZEMIJANIE MA SENS.

Jest moim codziennym koszmarem. Wrogiem numer jeden. Boksuję się z nim od rana do nocy. Użeram się, wydzierając strzępy minut. Biorę go podstępem. Wstaję o świcie, gdy jeszcze nie czuję jego oddechu na plecach. Próbuję mu uciec, zanim mnie dopadnie. Oczywiście, większość bitew przegrywam. Cholerny czas! Cóż, jest zaprawiony w bojach. Ma całą wieczność za sobą i przed sobą. A ja, marny robak, zaledwie mikroskopijny jej ułamek. On jest tu gospodarzem – ja przechodniem zaledwie. Na nic moja szarpanina.

Gdy padam pokonana po północy, słyszę jego drwiący chichot. Znów poległam! Odgrażam mu się, że jutrzejszy dzień będzie należał do mnie. Zaciskając zęby opracowuję strategię, dopisując kolejne pozycje na liście pilnych spraw do załatwienia.

Pewnego dnia, zdumiona pięknem otaczającego mnie świata, zatrzymuję się jak wryta. On przycupnięty zastyga koło mnie. Nie jest już moim wrogiem, ale sprzymierzeńcem. Szepcze pojednawczo: „Widzisz, idiotko, to właśnie próbuję ci powiedzieć od lat. Ale mnie nie słuchasz!” Rozglądam się dookoła i dostrzegam nagle tyle smakowitych barw!

Myślę sobie: „Kurcze, to przemijanie ma sens… ma sens…”

* * *

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

* * *

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Witraż Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 1 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 5 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 2 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 3 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 4