Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 2

Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 2

Autorzy: Agnieszka Korzeniewska

Wydawnictwo: Od Deski Do Deski

Kategorie: Powieść, opowiadanie, poezja

Typ: e-book

Formaty: MOBI EPUB

cena od: 11.92 zł

„...Agnieszka jest bardzo specyficzną osobą, żyje dniem, cieszy się z drobiazgów i stara nie rozkładać kłopotów na części pierwsze i dobijać siebie. Pokazuje nam na swoim blogu i w książkach z cyklu Zaczarowana codzienność, jak znaleźć pozytywy w codziennych sytuacjach, jak się nimi cieszyć i jak „chwytać” dzień. Bardzo podoba mi się forma książek - są nasze wspólne, Autorki i nasze, czytelników. Agnieszka Korzeniewska dzieli się z nami swoimi myślami, opiniami, rozważaniami, słowem zdarzeniami ze swojej codzienności i pozostawia nam miejsce na własne notatki, rysunki, podsumowania. Książeczki stają się naszymi pamiętnikami codzienności - bardzo podoba mi się to rozwiązanie....”

Anna Ciesielska 

www.markietanka.blogspot.pl

Spis treści

Karta redakcyjna

Wstęp

1. Świat potrzebuje ludzi, którzy czują, że żyją

2. Energia

3. Teraz Ty!

4. Audyt znajomych

5. Ja – mój największy sprzymierzeniec

6. To tylko zły dzień, ale nie złe życie

7. Alleluja! Jestem wariatką!

8. Chwile

9. Dziunie i bezkręgowcy

10. Łapacze chmur. Mój sposób na rozwiązanie języka

11. Improwizacje

12. Nadawać wartość rzeczom

13. Mąż – najulubieńszy człowiek żony

14. Walentynki

15. Listy

16. Przysięga małżeńska

17. Outsiderka

18. Za błękitną furtą

19. Świadomość zmienia wszystko

20. Siostry

21. Samotność jest dziwna tylko za pierwszym razem

22. Singiel znaczy podejrzany?

23. Na językach

24. Strzelać czy umierać?

25. Rzeczy nie są takie, na jakie wyglądają

26. Boję się

27. Sąsiada sobie pies nie wybiera. Oskar

28. Polish people always moving

29. Uważna uważność!

Opracowanie wydawnicze: AGATA MOŚCICKA biały-ogród.pl

Pomysłodawca okładki: JAKUB KORZENIEWSKI

Projekt graficzny: Studio Grafpa www.grafpa.pl

© Copyright by Agnieszka Korzeniewska

© Copyright for this edition by Od Deski Do Deski, Warszawa 2017

Wydanie I

ISBN 978-83-65157-38-6

Wydawnictwo Od Deski Do Deski Sp. z o.o.

ul. Puławska 174/11, 02-670 Warszawa

oddeskidodeski.com.pl

Konwersja: eLitera s.c.

.

Czytelniku, korzystaj legalnie!

Nad książką ciężko pracował autor i wiele innych osób. Uszanuj ich trud i korzystaj z książki w legalny sposób. Dzięki temu będziemy mogli sobie pozwolić, by przygotować dla Ciebie kolejne znakomite lektury.

Dwanaście miesięcy, trzysta sześćdziesiąt pięć dni. Tyle wspólnie przejdziemy pod rękę, czarując codzienność i zastępując szarość całą paletą barw. Radośnie, refleksyjnie, czasem ze łzą w oku, czasem z wielkim uśmiechem na twarzy. Nostalgicznie, a niekiedy z lekkim sarkazmem w głosie. Omijając manowce rozpaczy, balansując na cienkiej linie naszych trudnych wyborów, podjętych lub niepodjętych decyzji. Każdego dnia dostarczę Ci dawki bezwstydnego optymizmu, który sprawi, że poczujesz wielką moc sprawczą słowa i uwierzysz, że jesteś wyjątkową osobą żyjącą w wyjątkowym świecie. Czasem będą to dłuższe teksty, czasem zaledwie zarys myśli. Codzienne sytuacje z Twego, mego, ich życia. Dwanaście skromnych książeczek zwanych „zeszytami”, które zmienią Twoje spojrzenie na otaczającą Cię rzeczywistość. Napisane przez kobietę, bo przecież kto lepiej niż my, kobiety, potrafi czarować codzienność. Ale zdecydowanie nie tylko dla kobiet.

Twoja niezmordowana rozdawaczka dobrych emocji

Aga Ko

www.korzeniewska.com

1. ŚWIAT POTRZEBUJE LUDZI, KTÓRZY CZUJĄ, ŻE ŻYJĄ

Za oknem siarczysty mróz, a na moich kolanach przysiadły dziesiątki barwnych motyli. Tak w środku zimy? Jakiś cud? Cuda... Ostatnio tylko takie stany jako forma przeżycia mnie dotykają. Wróć! Powiem inaczej: Ostatnio tylko takie stany jako forma przeżycia mnie INTERESUJĄ!

Nie, żeby moja codzienność była usłana różami. Nie jest, tak jak i Twoja. Na co dzień borykam się z różnymi problemami, chorobami najbliższych, postępującą niedołężnością tych, co zaczynają powoli odchodzić...

Dlatego mocno wierzę w cuda. Zaklinam rzeczywistość. I odnajduję cuda w codzienności.

Kiedyś zastanawiałam się, czego potrzebuje ode mnie świat, rodzice, nauczyciele, wszyscy wokół... To bardzo męczące musieć sprostać oczekiwaniom całego świata. Niewykonalne. Odkąd sobie to boleśnie uświadomiłam, po raz pierwszy kiedyś, dawno temu zadałam sobie pytanie: A co sprawia, że ty jesteś szczęśliwa? Co robisz dla siebie? I wiecie co? Zamiast odpowiedzi usłyszałam w głowie kłopotliwą pustkę i pustą po niej gonitwę spłoszonych myśli.

I postanowiłam natychmiast coś z tym zrobić. Przecież nie dostanę drugiego życia w prezencie. Trzeba pracować na materiale, który jest. A jest nim suma dni i lat, które zostały nam jeszcze do przeżycia. Czujesz to?

Nie zastanawiaj się, czego potrzebuje świat. Zastanów się, co sprawia, że czujesz, że żyjesz, a potem zacznij to robić. Bo świat potrzebuje właśnie ludzi, którzy czują, że żyją.

Howard Thurman

Mam wrażenie, że ostatnio tylko tacy ludzie mnie otaczają. Którzy czują, że żyją! Którzy mają odwagę wyjść z utartych schematów, co wcale nie jest takie proste. Ich odwaga jest moją siłą. Napędzają mnie, inspirują, sprawiają, że po prostu lubię z nimi trwonić czas, bo to „trwonienie” jest bardzo cenną formą wymiany dobrej energii między nami.

Gdy zobaczyłam motylą spódnicę w jednym ze sklepów, nie mogłam się oprzeć. To jeden z tych rzadkich momentów w moim życiu, gdy natychmiast muszę posiąść mój obiekt pożądania. Nawet gdybym miała się zapożyczyć! Zazwyczaj bywam odporna. I dosyć rozsądna. Ale przecież drobne słabości, o ile nie przeradzają się w nałogi, są takie urocze. Dzięki nim nie stajemy się nudnymi, chodzącymi ideałami. Jesteśmy ludźmi z krwi i kości. A motyla spódnica, tak zwana motylica, będzie mnie cieszyć przez okrągły rok. Będzie jego przewodnim motywem rozweselającym.

A jakie są Twoje drobne radości, słabości, gadżety, rytuały? Coś, co wyznacza rytm zaczarowanej codzienności? Twoje nieszkodliwe, urocze dziwactwa?

* * *

Zapraszamy do zakupu pełnej wersji książki

* * *

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Witraż Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 1 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 5 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 2 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 3 Zaczarowana codzienność, czyli bezwstydnie optymistycznie o życiu. Zeszyt 4 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Góra Tajget Sześć światów Hain