Zdrowie na własne życzenie. Tom I

Zdrowie na własne życzenie. Tom I

Autorzy: Słonecki Józef

Wydawnictwo: self-publishing

Kategorie: Hobby

Typ: e-book

Formaty: PDF EPUB

cena od: 21.94 zł

Produkty glutenowe mogą jeść wyłącznie zdrowi, ale nie jako podstawowy produkt odżywczy, lecz jako symboliczny dodatek. Chorym produkty glutenowe uniemożliwiają wyzdrowienie.

Najbardziej pożądane są świeże owoce krajowe wiadomego pochodzenia, produkowane bez użycia chemicznych środków. Owoce importowane często poddawane są napromieniowaniu.

Ziemniaki, kasze (gryczana i jaglana), fasola, groch, sery, oleje roślinne są dodatkiem do podstawowych produktów odżywczych. Sery można jadać nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Tłuszcze zwierzęce (smalec, masło, śmietana), orzechy, ryby i drób są uzupełnieniem podstawowych produktów odżywczych. Ryby oraz drób można jadać nie częściej niż raz w tygodniu.

Podstawowymi produktami odżywczymi człowieka są mięso i podroby ssaków wagowo zrównoważone surówką oraz jajka. Jajka należy jadać przede wszystkim na śniadanie.

Rozdział 16

Paradentoza, grzybice jamy ustnej i gardła

Paradentoza jest chorobą przyzębia (tom 2, rozdział 5) prowadzącą do – co charakterystyczne – utraty zdrowych zębów. Przebieg jej jest podstępny i nic nie zapowiada zawczasu, że zęby, do tej pory twardo osadzone w dziąsłach, zaczną się chwiać i w końcu wypadną, najczęściej w wielkich bólach. W powszechnej świadomości, panującej także wśród dentystów, istnieje przekonanie, że gdy zęby już zaczęły się chwiać, to trzeba się pogodzić z tym, że wypadną.

Paradentozę można wyleczyć, tj. odwrócić proces chorobowy, czyli zachować zęby w dziąsłach, nawet wówczas, gdy już zaczęły się chwiać, jednakże lepiej kurację przeprowadzić zanim dojdzie do ich rozchwiania. Sygnałem do przeprowadzenia kuracji powinny być wszelkie zmiany zapalne w jamie ustnej, szczególnie dziąseł, takie jak krwawienie albo ropienie. Tutaj ważna uwaga: ropienia z dziąseł pod żadnym pozorem nie wolno leczyć, czyli blokować! Ropa musi być ewakuowana, w przeciwnym bowiem razie wypchnie zęby z dziąseł.

W leczeniu paradentozy oraz wszelkich infekcji jamy ustnej i gardła należy przez 3 minuty jeden, dwa albo więcej razy dziennie płukać jamę ustną alocitem lub octem jabłkowym (albo naprzemiennie) w następujący sposób: nabrać nieco alocitu do ust, zacisnąć zęby i przepuszczać alocit (ocet jabłkowy) przez szpary między zębami w kierunku warg (wywołując nadciśnienie) i z powrotem, w kierunku jamy ustnej (wywołując podciśnienie). Nad- i podciśnienie w jamie ustnej należy zwiększyć przez przytkanie językiem szpar między zębami.

Już po dwóch, trzech tygodniach daje się zauważyć efekty płukania jamy ustnej alocitem i/lub octem jabłkowym: ■ goją się krwawiące dziąsła ■ zaczynają wypełniać się dziąsła, które uległy zmianom zanikowym ■ przestają ruszać się rozchwiane zęby ■ sczerniałe zęby wybielają się i ustępuje z nich kamień nazębny (najszybciej po zastosowaniu octu jabłkowego) ■ zmniejszają się (jeśli były powiększone) migdałki gardłowe.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Zdrowie na własne życzenie. Tom I Jak się robi dzieci zdrowe i szczęśliwe Health at your request Volume 1 Zdrowie na własne życzenie. Tom 3 Zdrowie na własne życzenie. Tom 2 Zdrowie na własne życzenie. Tom 4 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Food Pharmacy Porąb i spal Jeszcze jedna mila Kuba. Autobiografia