Szybkie projektowanie. Zapanuj nad chaosem zadań i presją czasu

Szybkie projektowanie. Zapanuj nad chaosem zadań i presją czasu

Autorzy: Steve McConnell

Wydawnictwo: Helion

Kategorie: Biznes Inne

Typ: e-book

Formaty: PDF

Ilość stron: 624

cena od: 79.20 zł

Zespoły projektowe borykają się z ciągłym niedostatkiem czasu. Napięte do granic możliwości terminy wymuszają na software developerach narzucenie morderczego tempa pracy. Takie podejście sprawia, że albo dostarczony produkt nie spełnia oczekiwań, albo nie udaje się dotrzymać terminu. Co gorsza, ciągła praca pod presją czasu powoduje chroniczne przemęczenie i problemy zdrowotne, nie wspominając już o braku sił i czasu na rozwój, który w branży IT ma kolosalne znaczenie.

Książka ta jest praktycznym, zdroworozsądkowym poradnikiem metod projektowania. Opisane w tej książce strategie pracy pozwolą na usprawnienie procesu projektowego i przyśpieszenie go. Przedstawiono tu również takie zagadnienia, jak zarządzanie ryzykiem, podstawy projektowania aplikacji oraz planowanie cyklu życia projektu. Mimo że nie są bezpośrednio związane z metodami szybkiego projektowania, to jednak mają kluczowe znaczenie dla produktywności zespołu. Naturalnie, nie istnieje jedna magiczna metoda przydatna w każdych warunkach — w tej książce opisano i krytycznie przeanalizowano najprzydatniejsze rozwiązania z różnych branż tworzenia oprogramowania.

Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:

  • strategie szybkiego projektowania i sprawdzone rozwiązania
  • rozwiązania przyśpieszające realizację projektu, takie jak prototypowanie, języki szybkiego projektowania, ale i zasady motywowania zespołu oraz zasady wydajnej współpracy
  • najczęściej popełniane błędy, ich przyczyny i konsekwencje
  • oparte na rzeczywistych wydarzeniach studia przypadków
  • dobieranie właściwych metod do poszczególnych projektów

Odzyskaj kontrolę nad swoim projektem i zrealizuj go w terminie!


Steve McConnell jest głównym inżynierem oprogramowania i dyrektorem generalnym w spółce Construx Software Builders. Jest także członkiem organizacji IEEE Computer Society oraz ACM. McConnell jest aktywnym programistą, koncentruje się głównie na projektowaniu komercyjnego oprogramowania „celofanowego” (ang. shrink-wrap). Współpracuje z wieloma znanymi firmami, w tym z korporacją Microsoft. Wraz z żoną i z dziećmi mieszka w Bellevue, w stanie Waszyngton.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Szybkie projektowanie. Zapanuj nad chaosem zadań i presją czasu Kod doskonały. Jak tworzyć oprogramowanie pozbawione błędów. Wydanie II Szacowanie oprogramowania Kulisy czarnej magii 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Droga Steve'a Jobsa Niebezpieczne związki. Pieniądze i władza w świecie nowożytnym 1700-2000 Kapitał w XXI wieku