React w działaniu. Tworzenie aplikacji internetowych

React w działaniu. Tworzenie aplikacji internetowych

Autorzy: Stefanov Stoyan

Wydawnictwo: Helion

Kategorie: Inne

Typ: e-book

Formaty: PDF MOBI EPUB

Ilość stron: 240

cena od: 31.92 zł

Do niedawna utworzenie interfejsu użytkownika było prawdziwym wyzwaniem. Interfejs musi przecież działać w przewidywalny sposób na różnych przeglądarkach i urządzeniach, musi zapewniać adekwatną obsługę wprowadzanych danych oraz umożliwiać płynne i niezawodne komunikowanie się aplikacji z użytkownikiem. Na szczęście dziś programiści mogą skupić się na działaniu aplikacji jako takiej — interfejs użytkownika można szybko, łatwo i przyjemnie zbudować za pomocą React, specjalnej biblioteki służącej do tego celu.

Niniejsza książka jest przydatnym przewodnikiem po bibliotece React i jej zastosowaniach w tworzeniu aplikacji internetowych. Z publikacji tej dowiesz się, jak można jednorazowo zdefiniować interfejs, który będzie automatycznie się przebudowywał w reakcji na zmianę stanu aplikacji. Nauczysz się tworzyć rozbudowane aplikacje z wykorzystaniem małych, łatwych w zarządzaniu komponentów. Zapoznasz się również z JSX — technologią świetnie uzupełniającą React. Nauczysz się też korzystać z dodatkowych narzędzi pomocniczych, takich jak Browserify, Jest, ESLint, Flow, Flux czy Immutable.js. Dzięki temu znakomicie wzbogacisz swój warsztat programisty aplikacji WWW!

Niektóre zagadnienia omówione w książce:

  • przygotowywanie biblioteki React do pracy
  • komponenty, ich właściwości, stan i cykl życia
  • wykorzystywanie komponentów do budowy UI
  • korzystanie z narzędzi pomocniczych przy budowie aplikacji
  • diagnostyka i testowanie kodu aplikacji

React — programowanie może być przyjemne!


Stoyan Stefanov jest inżynierem w Facebooku. Wcześniej pracował dla Yahoo!, gdzie stworzył smush.it — narzędzie online służące do optymalizacji obrazów. Brał też udział w tworzeniu narzędzia o nazwie YSlow 2.0, przeznaczonego do pomiaru wydajności aplikacji. Jest autorem i współautorem wielu książek dotyczących programowania i tworzenia aplikacji internetowych. Prowadzi bloga dostępnego pod adresem http://phpied.com. Często zabiera głos na prestiżowych konferencjach, takich jak Velocity, JSConf, Fronteers i wielu innych.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Programowanie zorientowane obiektowo w języku JavaScript. Wydanie III React w działaniu. Tworzenie aplikacji internetowych PEAR. Programowanie w PHP JavaScript dla programistów PHP JavaScript. Wzorce JavaScript. Programowanie obiektowe