Nowa Polska

Nowa Polska

Autorzy: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Agora

Kategorie: Publicystyka

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

Ilość stron: 146

Cena książki papierowej: 15.00 zł

cena od: 12.55 zł

"Nowa Polska. Przewodnik dla Polaków", czyli jak żyć i nie zwariować w nowej rzeczywistości?

"To właśnie dla Polaków zaskoczonych niespodziewanie darowaną wolnością powstał ten przewodnik. Żeby objaśniać, żeby kierować i żeby wychowywać."

Wydawca: AGORA SA 2016

Autor: ASZdziennik.pl

Projekt graficzny: Paweł Panczakiewicz

Ilustracje: Andrzejrysuje.pl

Korekta: Bartosz Choroszewski

ISBN: 978-83-268-1814-1 (epub), 978-83-268-1815-8 (mobi)

Konwersja publikacji do wersji elektronicznej

SPIS TREŚCI

Przedmowa

Zanim zaczniemy, wypełnij mały dokumencik

Rozdział 1. Kluczowe fakty

Rozdział 2. Kluczowe terminy

Rozdział 3. Kluczowe osoby

Rozdział 4. Kluczowe atrakcje

Rozdział 5. Wróg na każdą okazję. Przewodnik po tym, kogo, co i jak hejtować

Rozdział 6. Poradnik dla zaawansowanych. Zakładamy w Polsce rodzinę i wychowujemy dzieci

Rozdział 7. Przydatne instytucje. Gdzie szukać pomocy?

Rozdział 8. Lista niebezpieczeństw, czyli czego w Polsce się nie robi

Przez lata nasi wrogowie mówili o imposybilizmie naszego marzenia, a ono właśnie się spełniło. Polska nareszcie wstała z kolan, a naszemu obozowi powierzono skromną rolę w tej dziejowej chwili.

Choć Polska znów, tak jak chcieliśmy, jest wolna, nie wszyscy z dnia na dzień jak Stanisław Piotrowicz dostosowali się do nowych czasów. Czasów, w których nikt nam nie powie, że czarne jest czarne. Czasów, w których to my, Naród, decydujemy, kto znajdzie się na pasku w TVN-ie. Czasów, kiedy nareszcie możemy stanąć tam, gdzie stało ZOMO.

To właśnie dla Polaków zaskoczonych niespodziewanie darowaną wolnością powstał ten przewodnik. Żeby objaśniać, żeby kierować i żeby wychowywać. Normalnie zajmuje się tym Służba Kontrwywiadu Wojskowego, ale przecież 36 milionom ludzi nie założymy obserwacji.

Przewodnik zawiera setki praktycznych informacji: gdzie bywać, jak się zachowywać i kogo unikać. Najmłodsi i ich rodzice znajdą tu poradniki formacji młodego pokolenia, starsi odświeżą sobie historię naszego kraju, a to wszystko przy niepokornych potrawach, którymi z powodzeniem zastąpiliśmy sushi. Odpowiadając na ogromne społeczne zapotrzebowanie, na końcu przewodnika umieszczamy najbardziej aktualny tekst Konstytucji RP.

Na rynku obecnych jest już kilka przewodników, ale to wydawnictwa najgorszego sortu obliczone na sianie zamętu, a to akurat należy do monopolu rządu.

Zatem w ręce Narodu niniejszy przewodnik oddaję.

Prezes

W życiu prawdziwego patrioty nie ma miejsca na słabości. Jeśli miewasz wątpliwości albo dałeś się zwieść lewakom, to twoje dzieci będą tobą w przyszłości gardzić. W dodatku życzliwych ludzi wokół ciebie nie brakuje i prezes już o wszystkim wie.

Jest tylko jedna szansa na odzyskanie zaufania: szczere wypełnienie kwestionariusza wolnego Polaka.

Czy byłeś w PZPR-ze?

Tak / Nie

Czy byłeś tam ironicznie?

Tak / Nie

Do której spałeś 13 grudnia 1981 roku?

..............................................

Wpisz godzinę

Czy twierdziłeś, że Lech Wałęsa dostał Nobla?

Tak / Nie

Czy zdarzało ci się szydzić ze znajomych, którzy oglądali filmy Agnieszki Holland?

Tak / Nie

Czy tak jak prezydent nie byłeś w Unii Wolności?

Tak / Nie

Czy zdarzyło ci się myślą, mową, uczynkiem lub zaniedbaniem podważać rolę PiS-u w partyzantce lat 2007-2015?

Tak / Nie

Czy w rozmowach ze znajomymi kwestionowałeś poczucie humoru prezesa?

Tak / Nie

Czy przełączałeś kanał, gdy w telewizorze pojawiał się Ryszard Czarnecki?

Tak / Nie

Byłeś (choćby myślami, choćby na malutką chwilkę) z uczestnikami manifestacji organizowanych przez KOD?

Tak / Nie

Czy odbyłeś już swoją pierwszą pielgrzymkę na ulicę Nowogrodzką, gdzie Jarosław Kaczyński zszedł z góry z tablicami ze statutem PiS-u?

Tak / Nie

Czy choć raz oglądałeś Tomasza Lisa bez zażenowania?

Tak / Nie

Czy już po wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta śpiewałeś „Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie” czy raczej „Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie”?

Śpiewałem / Raczej

Wypełniony kwestionariusz prześlij do siedziby PiS-u na ul. Nowogrodzką w Warszawie. Niech w kopercie znajdzie się również twój adres i zdjęcie.

RYS HISTORYCZNY

Polska to najmłodsze państwo na mapie Europy. Ciemiężony przez lata obcych rządów Naród częściowo odzyskał suwerenność 24 maja 2015 roku, kiedy to w wyborach kontraktowych niespodziewanie zwyciężył Andrzej Duda. Za datę odzyskania niepodległości uznaje się jednak w większym stopniu 25 października (pierwsze wolne wybory) lub 16 listopada (wotum zaufania dla pierwszego demokratycznie wyłonionego premiera).

Oczywiście, Polacy to bardzo dumny i ambitny Naród. Podczas rozmów często usłyszycie, że Polska nie będzie prawdziwie wolna bez nowej konstytucji czy likwidacji programu in vitro, ale na każdym kroku da się odczuć powiew wolności. Z ulic zniknęli już seksedukatorzy, Parady Schumana i tęczowe flagi.

Niestety, przez następnych kilka lat w Polsce trzeba się będzie poruszać po reżimowych autostradach czy korzystać z obcego metra, ale ironicznie.

Dominująca religia Polska jest krajem neutralnym światopoglądowo z dominującą pozycją religii katolickiej.

Sytuacja osób homoseksualnych W Polsce nie ma osób homoseksualnych.

Stosunek do obcokrajowców Polska popiera kwoty obcokrajowców tak długo, jak są Węgrami.

WALUTA

Polacy nie lubią euro, ale z chęcią przyjmą dotację w tej walucie. Są też hazardzistami, dlatego kredyty zaciągają we franku. Spłacają je potem wszyscy podatnicy. Polacy kochają dolary, bo były w peweksach i są w filmach. I jest tylko jeden problem – zarabia się tu w złotówkach.

GODZINY URZĘDOWANIA

Polska ma jedną z najbardziej przyjaznych administracji na świecie. Większość spraw załatwia się od razu przez telefon (orędzie prezydenta lub skład rządu), a nawet jeśli wymagana jest wizyta w urzędzie (chcesz na przykład wybrać sobie sędziów), godziny są tak dogodne, że można to załatwić nawet podczas nocnego powrotu z imprezy.

Nie masz czasu na wizytę w urzędzie? Urzędnicy przyjadą do ciebie do domu. Musisz się tylko podać za Jarosława Kaczyńskiego.

ŚWIĘTA I ROCZNICE

Trudno tu o opis, bo za każdym razem w tej rocznicy chodzi o co innego.

Rocznica uchwalenia ostatniej uznawanej przez Prawo i Sprawiedliwość konstytucji.

Rocznica pierwszych, jeszcze w połowie wolnych wyborów, kiedy to prezydent pokonał prezydenta wybranego przez pomyłkę i płynnie wszedł w jego rolę.

Największe święto prezydenta. Uczestniczy wtedy w paradzie i udaje, że to on wydaje rozkazy.

Święto prawdziwego odzyskania niepodległości w rocznicę powołania rządu Beaty Szydło lub osoby, która w momencie oddania książki do druku będzie sprawować ten urząd. Tego dnia w całym kraju odbywają się uroczyste odtworzenia exposé Jarosława Kaczyńskiego.

Dawne święto odzyskania niepodległości. W 2015 roku straciło miano prawdziwego (patrz: 25 października), stając się warsztatami poszukiwania tożsamości przez patriotyczną młodzież, zdezorientowaną faktem dostania się Ruchu Narodowego do Sejmu.

Urodziny Radia Maryja, będące też symbolem budowania wspólnoty w Polsce. Początkowo Radio miało charakter powstańczy, ale po 25 października 2015 roku nadaje już w wolnej Polsce. 8 grudnia przynosi co roku szereg atrakcji. To tego dnia Polacy przypominają sobie, że Polska to Kościół, a Kościół to Polska, a kto sądzi inaczej, powinien iść do spowiedzi. To tego dnia Episkopat udaje, że rządzi nim szef Radia Maryja, i to tego dnia minister obrony narodowej urzęduje w Toruniu.

Rocznica narodzin największego orędownika Polaków, bez którego milczącej obecności niemożliwe byłoby uzyskanie przez Naród 39 proc. głosów przy jednoczesnym zdobyciu ponad połowy miejsc w Sejmie. Tego dnia przy świątecznym stole Polacy tradycyjnie wywlekają sobie, kto na kogo głosował. Od 2015 roku ze świątecznego nakrycia w Wigilię w wielu domach zniknął talerz dla nieznajomego, bo może się okazać, że będzie chciał ściągnąć miliony swoich współrodaków.

GŁÓWNE MEDIA

„wSieci” Tygodnik, który przedstawia Dzienniki Ustaw wraz z komentarzem w bardziej przystępnej formie. Często na tydzień przed publikacją. Wydania sprzed 25 października są już białymi krukami z powodu ogromnego zainteresowania zarządów spółek skarbu państwa, które chcą się dowiedzieć, co się z nimi stanie.

Na uwagę zasługuje też dział z psalmami na cześć Andrzeja Dudy.

Jeśli czasami zobaczysz jakieś niedoskonałości graficzne (w jednym z wydań Tomasz Lis został przebrany za esesmana niezgodnie z umundurowaniem z epoki), pamiętaj, że to wszystko dla Polski.

Autor do śledzenia Jacek Karnowski. Najdoskonalsza hybryda reżimowej niepokorności.

„Do Rzeczy” Ciekawe zjawisko w skali Europy. Tygodnik, w którym publicystyka bawi, a satyra smuci. Kiedyś byli inteligentami, ale potem zrozumieli, że to się nie sprzedaje. Teraz muszą udawać trochę mniej błyskotliwych, niż są w rzeczywistości.

Czasami jednak nie da się zamaskować, że są ulepieni z trochę lepszej gliny, i piszą wtedy, że popierają rząd, ale z zastrzeżeniami.

Autor do śledzenia Tomasz Terlikowski. Co tydzień rozlicza papieży i decyduje, kto pójdzie do nieba.

„Gazeta Polska” Jeśli w twoim towarzystwie ktoś krytykuje ten tytuł, to znaczy, że jest ruskim agentem albo nawet coś gorszego. Na przykład jest z Platformy.

Ciekawostki: Redaktorzy „Gazety Polskiej” są strażnikami pamięci. Czyli wiedzą, co należy pamiętać. Dlatego z historii pisma wymazują człowieka, który stworzył tytuł i przez lata nim kierował. Jeśli nie wiesz, czemu zawdzięczasz życiowe sukcesy, redakcja z chęcią wskaże odpowiedni resort.

Autor do śledzenia Tomasz Sakiewicz. Jedyny człowiek, który byłby w stanie nie tylko stwierdzić, że Jarosław Kaczyński jest demokratą, ale i jeszcze w to uwierzyć.

TV Republika Miejsce, które powstało w ramach terapii dla prawicowych publicystów, którzy przeżywają kryzys miłości własnej. Telewizja znajduje się nie bez powodu na dalszych pozycjach w kablówce. Z tej pozycji wiarygodniej brzmią krzyki o prześladowaniach za prawdę. Poprzedni reżim wiedział, co robi.

Gdyby TV Republika miała dostęp do szerszej widowni (niestety, w 2007 roku jeszcze nie istniała), ośmioletnie rządy PO skończyłyby się po tygodniu pod naporem argumentów Rafała Ziemkiewicza.

TV Trwam Jedyna telewizja, która pasmo śniadaniowe nadaje wieczorem. Jego częstym gościem jest Jarosław z Warszawy, który po przebudzeniu lubi się dowiedzieć, jak minął dzień na multipleksie.

Radio Maryja Jedyne prawdziwe polskie radio w Polsce. Mimo że jego założycielka była uchodźczynią. Zostało to jej jednak wybaczone, gdy w wyborach europejskich poparła Prawo i Sprawiedliwość. Jedyne medium w Polsce, które naprawdę buduje wspólnotę (patrz: święto 8 grudnia).

„Gazeta Polska Codziennie” Dziennik, który istnieje tylko po to, żeby Samuel Pereira miał o czym pisać na Twitterze.

„Nasz Dziennik” Kiedyś potęga, dziś daleko w tyle za konkurencją. Przespali moment, kiedy trzeba było odciąć się od tego heretyka Franciszka i poprzeć Tomasza Terlikowskiego.

„Gazeta Wyborcza” Podstawą komunikacji jej dziennikarzy jest kłamstwo. Stworzona przez komunistów, którzy dla zmylenia przeciwnika pół komuny spędzili w więzieniu. Twierdzą, że w Polsce istnieją homoseksualizm i prawa człowieka.

TVN24 Rezerwat poprzedniego reżimu. Można w nim znaleźć najbarwniejsze okazy sprzed lat, jak politycy PO czy farbowane lisy z Nowoczesnej. Bywają też do TVN24 zapraszani łże-demokraci z lat 2007-2015, których można zobaczyć nawet w paśmie śniadaniowym. Stacja od 25 października ma charakter rozrywkowy, jako że jej goście i dziennikarze tak zabawnie się zapluwają.

DODATEK

PROGRAM TVP

6:00 | Skrót nocnych głosowań w Sejmie

7:00 | Serwis informacyjny „Opozycja kłamie. Flesz”

7:30 | Pasmo śniadaniowe „Szczęść Boże, Narodzie!”

Prowadzenie: Katarzyna Gójska-Hejke i Tomasz Terlikowski.

10:30 | „Najbardziej krwawe klęski Polaków”

Serial animowany produkcji węgiersko-polskiej, w którym polskie cierpienia Narodu przedstawiane są w formie odpowiedniej dla najmłodszych.

11:30 | „Jaki to wyrok?”

Show Zbigniewa Ziobry, w którym uczestnicy zgadują wysokość wyroków, które zapadną w najważniejszych procesach.

12:00 | Anioł Pański Benedykta XVI

Archiwalne przesłania ostatniego prawowitego papieża.

13:00 | „WSI i ty”

Telezabawa Cezarego Gmyza, gdzie zwykli przechodnie odkrywają swoje związki z wojskowymi służbami specjalnymi.

14:00 | Pasmo śniadaniowe „Dzień dobry, Prezesie”

Prowadzenie: Michał i Jacek Karnowscy.

15:30 | „wTrybunale”

Serial dokumentalny o sędzim Trybunału Konstytucyjnego, który wbrew presji otoczenia postanawia prowadzić uczciwe życie.

16:30 | „Wziąść, szmato”

Kącik językowy.

17:30 | Serwis informacyjny „Opozycja kłamie”

18:00 | „Opozycja kłamie po Opozycja kłamie”

Publicystyczny dodatek do „Opozycja kłamie”, w którym zaproszeni goście zastanawiają się, dlaczego opozycja kłamie.

19:00 | Skrót meczu charytatywnego Rząd – Niepokorne Media

To było najdłuższe spotkanie w historii polskiej piłki. Żadna ze stron nie chciała przeciwnikowi strzelić bramki. Wynik musiał dopiero ustawić prezes. A to wszystko dla fundacji post-WOŚP, która pomaga ludziom, którzy dawali kiedyś na Owsiaka.

20:00 | Kino patriotyczne: „Ida 2”

Liryczna historia młodej zakonnicy, która odkrywa, że jej rodzina brała udział w szkalowaniu Polski za granicą. Polski kandydat do Oscara.

22:00 | „Marsze ekstremalne” – survival show

Popularny węgierski format, w którym znani i lubiani wrzucani są w tłum na manifestacji poparcia dla rządu w kurtce TVN24 i mają za zadanie przekonać uczestników, że jednak są po stronie Narodu. W tym odcinku: Tomasz Karolak.

23:00 | „Autozdrada”

Dokument Joanny Lichockiej o tym, jak Platforma usiłowała usidlić Naród siecią autostrad.

00:30 | „wSklepiku”

Telezakupy.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Madryt. Michelin. Wydanie 1 Lazurowe Wybrzeże. Michelin. Wydanie 1 Neapol i Pompeje. Michelin. Wydanie 1 Amsterdam. Michelin. Wydanie 1 Toskania. Michelin. Wydanie 1 Korsyka. Michelin. Wydania 1 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Strach. Trump w Białym Domu Pokochawszy: O miłości w języku Wybieraj wystarczająco dobrze Listy niezapomniane W rodzinie ojca mego