Mroczna wieża

Mroczna wieża

Autorzy: S.C. Lewis

Wydawnictwo: Esprit

Kategorie: Filozofia

Typ: e-book

Formaty: EPUB MOBI

Ilość stron: 272

Cena książki papierowej: 34.90 zł

cena od: 27.00 zł

Poznaj wyjątkową kolekcję niepublikowanych wcześniej tekstów autora Opowieści z Narnii i wyrusz z nim w nową podróż po fantastycznych krainach!

"Oczywiście - powiedział Orfieu - ten rodzaj podróży w czasie, o którym czyta się w książkach: przenoszenie się w czasie ciałem, jest absolutnie niemożliwy".

- Zaczynająca się tymi słowami Mroczna Wieża i inne teksty, które Czytelnik ma przed sobą, to cudem ocalały przed spaleniem zbiór utworów C.S. Lewisa, przygotowanych do druku przez jego sekretarza, Waltera Hoopera.

Mroczna Wieża, którą autor Opowieści z Narnii planował prawdopodobnie jako kontynuację słynnej trylogii międzyplanetarnej, a także inne składające się na ten zbiór opowieści, będą fascynującą lekturą dla czytelników Lewisa. Znajdziemy tu wielkie tematy przewijające się przez całą niemal twórczość pisarza: Czas, Przestrzeń, Pozór i Rzeczywistość... Wszystko to jednak w formie, o której autor wstępu pisze z humorem jako o "dobrej opowieści na wakacje".

Mroczna Wieża to wspaniała przygoda literacka, prozatorska uczta dla fanów jednego z największych pisarzy XX wieku. Każdy z zawartych w niniejszym tomie tekstów wprowadza nas w świat innej problematyki i bohaterów, a mimo to utwory zawarte w Mrocznej Wieży układają się w spójną mozaikę doskonałej, ambitnej literatury.

Szanowni Państwo,

przykro nam, ale fragment nie został dostarczony przez wydawcę i nie możemy go Państwu udostępnić.

Zespół Woblinka

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Alegoria miłości. Studium tradycji średniowiecza Trylogia kosmiczna (wyd. zbiorcze) Przebudzony umysł Mroczna wieża Koniec człowieczeństwa Opowieści z Narnii. Koń i jego chłopiec 

POLECANE W TEJ KATEGORII

Małpa w każdym z nas. Dlaczego seks, przemoc i życzliwość są częścią natury człowieka?