Dirty books. Najlepsze książki erotyczne. Ebooki, które warto przeczytać.

Dirty books. Najlepsze książki erotyczne. Ebooki, które warto przeczytać.

Kilka dni temu była premiera książki Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana EL James. Jest to chyba największa, a już na pewno najgorętsza premiera września. Po sukcesie serii ebooków o Greyu książki erotyczne biją rekordy popularności. Na listach bestsellerów zajmują czołowe miejsca wypierając królujące od kilku lat kryminały szwedzkie. I tak jest na całym świecie. 

Wydaje mi się, nie chcę tutaj się wymądrzać, ale do tej pory wstyd było się otwarcie przyznać nam, kobietom, że czytamy i lubimy (właśnie i lubimy) czytać erotyki. Już i tak kategoria powieści dla kobiet czy romans była traktowana przez niektórych jak "podliteratura". A która z nas nie czytała choć jednego Harlequina w życiu? Przyznać się! Tak, mamy ochotę czasem poczytać sobie takie niegrzeczne książki o dzikim seksie, zakazanych relacjach, pożądaniu, czy też obejrzeć jakiś film... Mamy swoje fantazje i pragnienie podobnie jak faceci. Kiedyś gdzieś czytałam, że kobiety myślą częściej o seksie niż mężczyźni, a mężczyźni myślą o nim przynajmniej raz na minutę. Ha! 

Nawet Rachel z Friends też czytała erotyki... - obejrzyjcie koniecznie - przezabawne!

 

W każdym razie, literatura erotyczna na Grey'u się nie kończy. Mam dla Was listę najlepszych ebooków z kategorii erotyka. Zestawienie przygotowałam na podstawie kilkunastu polskich i zagranicznych rankingów książek erotycznych. Propozycji było wiele, ale oczywiście koncentruję się tylko na ebookach. Od razu mówię, że nie czytałam żadnej z tych książek, także zdaję się na wybór autorów wspomnianych tekstów. Przy każdej z książek podaję ocenę z serwisu Lubimyczytać (LC). Jak przeanalizujecie oceny to nie należą one do najwyższych, choć pewnie pokutuje opinia, że "takie" książki nie zasługuja na 10. Jest kilka książek, które przekroczyły ocenę 7 i dlatego myślę, że warto na nie zwrócić szczególną uwagę. Pełny opis ebooka znajdziecie na karcie książki - wystarczy kliknąć w okładkę lub podlinkowany tytuł. Chyba wszystkie ebooki dostanie w formacie pdf, epub i mobi na Kindle.

 

Jeśli któryś z e-booków Was zaciekawił, to zapoznajcie się z darmowym fragmentem książki dostępnym online bez konieczności ściągania pliku na dysk. Jest to zazwyczaj pierwsze 10% książki elektronicznej. Na karcie ebooka kliknijcie w poniższy przycisk i możecie czytać. Przekonacie się, czy odpowiada Wam styl literacki autorki.

 

 

Przyjemnej lektury!


 

Najlepsze ebooki erotyczne (w kolejności przypadkowej):

Zwróćcie uwagę na ocenę każdego ebooka, która pochodzi z serwisu Lubimyczytać: LC: 10/10. Ona Wam coś powie o wartości książki.

1. EL JAMESPięćdziesiąt twarzy Greya (LC: 5,84/10)Ciemniejsza strona Greya (LC: 6,52/10)Nowe oblicze Greya (LC: 6,49/10) Grey. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana EL James (LC: 6,14/10)

1. Pięćdziesiąt tarzy Greya 2.Ciemniejsza strona Greya 3.Nowe oblicze Greya 4.

Audiobooki: 

1. 2.Ciemniejsza strona Graya 3.Nowe oblicze Graya GREY. "Pięćdziesiąt twarzy Greya" oczami Christiana audiobook

O ebooku: Amazon ogłosił, że w Wielkiej Brytanii sprzedano więcej egzemplarzy Pięćdziesięciu twarzy Greya niż ostatniej części cyklu Harry Potter.

 

2. CJ. ROBERTS: Dotyk ciemności (LC: 8,23/10)

O ebooku: Książka Dotyk ciemności to rodzaj dark erotica. Zwróćcie uwagę na wysoką ocenę książki...

 

3. SAMANTHA YOUNGWbrew zasadom (LC: 7,88/10)Cofnąć czas (LC: 7,49/10)Ostatnia szansa (LC: 7,42/10)Sztuka uwodzenia (LC: 7,98/10), Wszystkie odcienie pożądania (LC: 7,87/10)

O ebooku: Samantha Young została nominowana do Goodreads Choice Award w 2012 roku dla najlepszego autora oraz do nagrody Best Romance w 2014 r.

 

4. MEGAN MAXWELLProś mnie, o co chcesz (LC: 7,28/10), Dopóki jestem (LC: 7,7/10)Raz jeszcze (LC: 7,18/10)Bez końca (LC: 7,21/10)I przekonaj mnie znowu (LC: 7,21/10), I ufaj mi (LC: 7,33/10)

     

O e-booku: Seria Proś mnie, o co chcesz to największy hiszpański bestseller erotyczny nagrodzony Premio Pasion.

 

5. EMMA CHASEZaplątani (LC: 7,68/10)Zakręceni (LC: 7,71/10)

 Zakręceni

O ebooku: Książka Zaplątani to międzynarodowy bestseller, został przetłumaczony na ponad 15 języków. W 2013 roku książka Zaplątani zdobyła tytuł najlepszego debiutu w plebiscycie Goodreads Choice Awards.

 

6. CHRISTINA LAURENPiękny drań (LC: 7,13/10)Piękny nieznajomy (LC: 7,29/10)

 

O ebooku: Christina Lauren to duet autorski z USA. Obie panie rozpoczynały karierę pisarską na portalach publikujących fanfiction inspirowane serią Zmierzch Stephenie Meyer, zresztą podobnie jak EL James.

 

7. OLIVIA CUNNING: cykl: Za sceną (LC: 7,32/10)Ostra gra (LC: 7,73/10), Gorący rytm (LC: 7,27/10)Mocne uderzenie (LC: 7,85/10)

      

O ebooku: Top 10 najgorętszych powieści Amazonu. Cykl ebooków Olivii Cunning opowiada nam o członkach zespołu rockowego. Każdy z tomów przedstawia historię jednego z muzyków skupiając się na jego życiu zawodowym, erotycznym i uczuciowym.

 

8. CHERRIE LYNNDo szaleństwa (LC: 7,4/10), Do utraty tchu (LC: 7,19/10)

  

O ebooku: Cherrie Lynn tytuł Do Szaleństwa opublikowała na własną rękę w 2010 roku jako e-book (self-publishing), a wkrótce znalazł się  wydawca, który wydał książkę w formie drukowanej. Drugi tom Do Utraty Tchu znalazł się w Top 10 New York Timesa w kategorii e-booków oraz na liście USA Today jesienią 2012.

 

9. SYLVIA DAYDotyk Crossa (LC: 6,82/10)Płomień Crossa (LC: 7,21/10), Wyznanie Crossa (LC7,22/10)Wybór Crossa (LC: 6,71/10)

   

O ebooku: Sylvia Day była nominowana do Goodreads Choice Award for Best Author, Dotyk Crossa został wybrany najlepszym romansem Amazona. Zdobyła również nagrodę RT Book Reviews Reviewers’ Choice i dwukrotnie była nominowana do prestiżowej nagrody RITA dla amerykańskich autorów romansów.

 

10. MARIE ADELINES.E.K.R.E.T. (LC: 6,87/10)

O ebooku: Zainteresowanie trylogią S.E.C.R.E.T. wyraziła wytwórnia filmowa Sary Jessiki Parker i HBO. L. Marie Adeline to pseudonim, pod którym kryje się kanadyjska pisarka, dziennikarka i producentka telewizyjna.

 

11. MEGAN HARTOtchłań pożądania (LC: 7,43/10), Barwy pożądania (LC: 6,04/10), Trzy oblicza pożąania (LC: 6,58/10)

  

 

12. ANAIS NONDelta Wenus (LC: 5,56/10)

O ebooku: Anais Nin była jedną z pierwszych piszących kobiet, które przełamały tabu kobiecej seksualności. Słynna jest historia trójkąta miłosnego między Anais i poznanymi w 1931 roku w Paryżu Henrym Millerem i jego żoną June.

 

34. PAULINE REAGE: Historia O (LC: 5,19/10)

Historia O

O ebooku: Książka Historia O została wymieniona w kilku rankingach. Nawet spotkałam się z opisem, że to jedna z najlepszych pornograficznych książek ostatnich kilkudziesięcioleci... Książka zdobyła francuską nagrodę Prix des Deux Magots, przyznawaną książkom kontrowersyjnym, wnoszącym coś nowego do literatury. Książka została opublikowana w 1954 roku i od razu wywołała jeden z najgłośniejszych skandali we współczesnej literaturze francuskiej. Zakazana, wyklinana, sprzedawana spod lady, stała się najczęściej czytaną od czasu Małego księcia książką francuską XX wieku.

 

Darmowe ebooki z kategorii erotyka

A poniżej kilka erotyków z klasyki literatury, które możecie pobrać za darmo ze stron księgarń z ebookami - wystarczy tylko założyć tam konto:

1.  CHODERLOS LACLOSNiebezpieczne związki (LC: 7,31/10)

 

 

2. STEFAN ŻEROMSKIDzieje grzechu (LC: 6,45/10)

 

Opis ebooka: Dzieje grzechu to historia urzędniczki Ewy, która w poszukiwaniu ukochanego Łukasza przeżywa seksualną odyseję. Żeromski nie oszczędza bohaterce m.in. prostytucji, zbiorowych gwałtów czy dzieciobójstwa.

 

3. MARKIZ de SADEFilozofia w buduarze (LC: 6,15/10)

Opis ebooka: Filozofia w buduarze to obok 120 dni Sodomy jest ona najlepszą i najpełniejszą prezentacją filozofii libertynizmu, której wyznawcą i głosicielem był Markiz de Sade. W warstwie etycznej książka stanowi prawdziwy libertyński podręcznik wychowania seksualnego w duchu absolutnego immoralizmu. Klasyczna forma dialogu filozoficznego - czyni ją atrakcyjną w odbiorze.

 

Przyjemnej lektury!

 

Paulina Poniewska

Kraków / Kielce, 2015-08-16

 

Źródła:

http://www.joy.pl/lifestyle/537/5-erotycznych-powiesci-ktore-warto-przeczytac 

http://zwierciadlo.pl/2012/kultura/ksiazka/najlepsze-ksiazki-erotyczne

http://xiegarnia.pl/artykuly/10-najbardziej-perwersyjnych-ksiazek/

http://naobcasach.pl/ranking-najgoretszych-powiesci-erotycznych/10/

http://www.goodreads.com/list/show/4579.Books_with_the_Hottest_Sex_

http://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/industry-news/tip-sheet/article/60950-10-best-dirty-romance-novels.html?consumer

http://www.elle.com/culture/books/news/a14922/best-erotic-novels/


 

UWAGA: Chcecie kupić e-booka jeszcze taniej niż aktualna cena na stronie, to skorzystajcie z alertu cenowego BOOK TO. Na stronie ebooka i audiobooka znajdziecie przycisk BOOK TO. Określcie swoją cenę, podajcie swój adres e-mail, a my damy Wam znać, jak tylko wybrany e-book osiągnie Waszą stawkę. To sposób na oszczędne czytanie! 


Polecane wpisy na blogu:

1Najlepsze książki fantasy i SF

2. Najlepsze polskie kryminały: Nagroda Wielkiego Kalibru.

3. Nagroda Pulitzera

4. Najlepsze powieści historyczne

5. George R.R. Martin poleca książki, które musisz przeczytać

6. 100 najlepszych książek wg magazynu TIME