Darmowe ebooki o sztuce czyli The Metropolitan Museum of Art udostępnia swoje zbiory bezpłatnie

Darmowe ebooki o sztuce czyli The Metropolitan Museum of Art udostępnia swoje zbiory bezpłatnie

To się nazywa promocja sztuki! The Metropolitan Museum of Art, najsłynniejsze nowojorskie muzeum, udostępniło na swoich stronach kilkaset ebooków całkowicie za darmo. Są to publikacje zgromadzone przez muzeum w ciągu ostatnich 50 lat na temat chyba wszystkich gatunków sztuki od antyku po okres dzisiejszy, modę, design, wzornictwo. Ebooki można pobrać w formacie pdf ze strony muzeum lub przeczytać online korzystając z GoogleBooks. 

DARMOWE EBOOKI O SZTUCE - STRONA MUZEUM: KLIKNIJ TUTAJ

Aby pobrać ebooka nie trzeba się nigdzie rejestrować. Jedna tylko uwaga, ebooki zawierają dużo zdjęć, ilustracji, w związku z czym ich pobieranie może zająć chwilę. Katalog z ebookami można filtrować po tytule, autorze, słowie kluczowym, rodzaju publikacji, tematyce czy formacie. Nawigacja działa szybko i sprawnie.

 

Dla przykładu poniżej linki do kilkunastu bezpłatnych e-booków, na które zwróciłem uwagę. Może Was też zainteresują.

DARMOWE EBOOKI O MALARSTWIE

 

    

  

      
  

 

DARMOWE EBOOKI O MODZIE

Książki o takich domach mody jak m.in.: Chanel, Dior, Versace czy Alexander McQueen.   

   

     

  

Jest to tylko ułamek książek elektronicznych, które możecie znaleźć w zbiorach muzeum. Na pewno każdy znajdzie tam ciekawą lekturę także dla siebie. 

Większość publikacji zawiera dużą ilość zdjęć, ilustracji, przypisów. Osoby posiadające tablety nie powinny narzekać. A dla nas, posiadaczy czytników, pozostaje przeglądanie książek niestety na komputerze stacjonarnym. Szkoda, że e-booki nie są dostępne także w formatach epub i mobi. Trudno, nie można mieć wszystkiego :)

 

Przyjemnej sztuki ebooka!

 

Konrad Poniewski

2015-05-21, Kraków / Kielce

 

Źródła:

http://www.metmuseum.org/

http://wdowyibekarty.pl/darmowe-e-booki-metropolitan/