Gdzie i jak kupić e-booka w prezencie?

Gdzie i jak kupić e-booka w prezencie?

Książka jest najchętniej kupowanym, a także najbardziej oczekiwanym prezentem pod choinką, tak wynika z raportu Zakupy świąteczne 2014, opracowanego przez firmę doradczą Deloitte. 42% respondentów wskazało właśnie książki, które powracają po roku przerwy na szczyt listy najlepszych prezentów świątecznych. Na drugim miejscu uplasowała się gotówka (38 %), która była zeszłorocznym zwycięzcą rankingu. A na trzecim miejscu tradycyjnie znajdują się kosmetyki (27%). Natomiast w pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych prezentów debiutują bony podarunkowe, a konkretnie bony SPA w formie wykupionych zabiegów upiększających. Okazuje się, że w Polsce rośnie zainteresowanie nowoczesnymi formami prezentów, jakimi są usługi, co cieszy, bo zgodnie z polskim prawem e-book to przecież usługa.

Książki chętnie kupujemy i równie chętnie chcemy otrzymywać. A jak jest z e-bookami? Ilu z Was otrzymało w prezencie książkę elektroniczną? A ktoś komuś sprezentował e-booka? Co myślicie o takim podarunku? Chcielibyście?

Platformy ebookpoint, publio oraz virtualo mają w swojej ofercie usługę zakupu e-booka w prezencie. 

 

Szukajcie na karcie ebooka takiego znaczka:  Wtedy macie pewność, że tego e-booka będziecie mogli kupić komuś w prezencie.

 

Główne zasady zakupu e-booka na prezent:

  1. Wybierasz e-booka na bookto.pl  (szukaj ikonki z prezentem na liście cen przy książce).
  2. Przechodzisz do platformy i kupujesz wybraną książkę.
  3. Po zakupie personalizujesz prezent: podajesz adres mailowy, wypisujesz życzenia, ustawiasz datę wysyłki.
  4. Aby odebrać prezent, osoba obdarowywana musi posiadać konto na danej platformie. Jeśli go nie posiada, to musi się zarejestrować w danej księgarni.
  5. Wielka radość z prezentu.

 

UWAGA: Pomóż kupić sobie wymarzony prezent!

Jeśli chcesz dać sygnał znajomym, rodzinie, swojej sympatii, koledze czy sąsiadce, że e-book jest najbardziej pożądanym przez Ciebie prezentem, to udostępnij ten post i dopisz we własnym komentarzu tytuły książek, które byś chętnie przeczytał. Być może będziesz miał NIESPODZIANKĘ.

 

Poniżej krótka charakterystyka usługi „Kup na prezent” w poszczególnych e-sklepach:


Ebookpoint:

Prezent: E-book, audiobook.

Przycisk „Kup na prezent”: Widoczny na karcie książki.

Wysyłka prezentu: Każdy ebook jest wysyłany indywidualnie w oddzielnym mailu do obdarowanego. Kupujący w zakładce Prezenty wskazuje adresy mailowe osób, które mają otrzymać prezent, określa datę wysyłki oraz personalizuje kartkę.

Personalizacja kartki: Zamawiający ma możliwość wpisana dedykacji (500 znaków) oraz dodania podpisu.

Jak odebrać prezent: Obdarowany otrzymuje maila z kodem i informacją, jak odebrać prezent.

UWAGA: Prezenty są wysyłane w dowolnej chwili po zalogowaniu z zakładki Prezenty. Klient ma informację czy obdarowana osoba odebrała prezent.

 

Publio.pl

Prezent: e-book, audiobook.

Przycisk „Kup na prezent”: Widoczny na karcie książki.

Wysyłka prezentu: Jeżeli zamawiający kupi kilka e-booków w ramach jednego zamówienia to obdarowany otrzyma jeden mail z kilkoma linkami. Na etapie koszyka Kupujący wybiera dla poszczególnych ebooków odbiorców prezentów - płaci się za jedno zamówienie.

Personalizacja kartki: Zamawiający ma możliwość wpisana dedykacji, która znajdzie się w szablonie mailowym oraz wybrać datę dostarczenia prezentu.

Jak odebrać prezent: Odbiorca prezentu otrzymuje mail z linkiem do pobrania książki. Jeżeli jest klientem Publio to książka znajduje się już w jego bibliotece (o ile podany jest ten sam adres mailowy).

UWAGA:  Jeżeli obdarowany nie pobierze książki w ciągu 30 dni, zamawiający otrzyma maila z taką informacją i może ponownie wysłać prezent tej samej osobie, pobrać produkt lub wskazać innego odbiorcę.

 

Virtualo

Prezent: e-book, audiobook, Punktu Virtualo ZOBACZ 

UWAGA: Virtualo oferuje 10 różnych opcji zakupu punktów - od 500 do 100 000. Przy zakupie większej ilości punktów oferowany jest rabat od - 10%. Punkt w sklepie wymienia się w stosunku: 1 pkt. = 1 zł. Także warto zakupić punkty z rabatem, poniewaz wtedy zyskuje się dodatkową zniżkę na książki. Punkty Virtualo działają podobnie jak bon podarunkowy czyli zakupione z góry punkty wymienia się na ebooki lub audiobooki. Punkty Virtualo przekazywane są w formie elektronicznej. 

Przycisk „Kup na prezent”: Widoczny na karcie książki.

Wysyłka prezentu: Każdy ebook jest wysyłany na wskazany przez Kupującego adres mailowy osoby, która ma otrzymać prezent.

Personalizacja kartki: Zamawiający samodzielnie ustala wcześniej dzień wysyłki maila oraz wypełnia pole z życzeniami.

Jak odebrać prezent: Odbiorca prezentu otrzymuje mail z linkiem do pobrania książki.

 

Woblink [chwilowo usługa nie działa]

Prezent: e-book, bon podarunkowy (50 zł, 100 zł) do zakupienia w serwisie allegro.pl ZOBACZ

UWAGA: Woblink wysyła bon w formie fizycznej do osoby wskazanej przez kupującego. Planowane jest wprowadzenie bonów również w wersji elektronicznej do zakupienia bezpośrednio już na stronie platformy. Taki bon będzie wysyłany drogą mailową na wskazany adres.

Przycisk „Kup na prezent”: Widoczny na karcie książki.

Wysyłka prezentu: Każdy ebook jest wysyłany indywidualnie na wskazany przez Kupującego adres mailowy osoby, która ma otrzymać prezent.

Personalizacja kartki: Zamawiający samodzielnie ustala wcześniej dzień wysyłki maila oraz wypełnia pole z życzeniami.

Jak odebrać prezent: Odbiorca prezentu otrzymuje mail z linkiem do pobrania książki.

 

Cdp.pl [chwilowo usłaga nie działa]

Prezent: E-book, audiobook, filmy, gry komputerowe.

Przycisk „Kup na prezent”: Po przejściu do podsumowania zamówienia.

Wysyłka prezentu: Każdy ebook jest wysyłany indywidualnie w oddzielnym mailu do obdarowanego. Po zakupie e-booka obdarowujący definiuje przesyłkę: podaje adres mailowy osoby, która ma odebrać prezent, określa datę wysyłki oraz personalizuje kartkę. Otrzymuje także informację czy prezent został odebrany.

Personalizacja kartki: Tak. Cztery rodzaje wzorów kartki z możliwością wpisania dowolnego tekstu.

Jak odebrać prezent: Obdarowany otrzymuje maila z kartką pdf z kodem oraz linkiem do platformy. Po zalogowaniu się na platformie (rejestracji w przypadku braku konta) osoba wpisuje kod i książka pojawia się na jego półce.

 

 

Jeśli niniejszy tekst Wam się spodobał lub też nie, chcecie go skomentować, to napiszcie do nas na naszym profilu na FBGoogle+ lub Twitterze.

 

Pomóż kupić sobie wymarzony prezent!

Jeśli chcesz dać sygnał znajomym, rodzinie, swojej sympatii, koledze czy sąsiadce, że e-book jest najbardziej pożądanym przez Ciebie prezentem, to udostępnij ten post i dopisz we własnym komentarzu tytuły książek, które byś chętnie przeczytał. Być może będziesz miał NIESPODZIANKĘ.

 

Źródła:

http://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/press-releases/articles/wydatki-swiateczne-2014.html

 

Paulina Poniewska, 2014-12-02