Antyweb i Spidersweb o bookto.pl

W piątek, tj. 10 października 2014 r., dwa najważniejsze i najpopularniejsze serwisy technologiczne w Polsce Antyweb i Spidersweb napisały o nas. I to jak napisały!

Same nagłówki już mówiły nam, że jest dobrze. Antyweb: Bookto.pl zawalczy z mitami o wysokich cenach ebooków. Z takim zapałem powinno się udać. Spidersweb: Jeśli masz czytnik e-booków, to musisz dodać ten serwis do ulubionych.

Ale okazało się, że jest jeszcze lepiej. Tomasz Popielarczyk, redaktor serwisu Antyweb, stwierdził, że serwis wygląda przyjemnie. Layout jest w pełni responsywny, więc z powodzeniem można korzystać z dostępnych funkcji na urządzeniach mobilnych.

Także Piotr Grabiec, redaktor serwisu Spidersweb, pisze: Serwis od strony wizualnej przypadł mi do gustu. Wygląda nowocześnie i prosto, a elementy strony są wykonane w duchu flatdesign i mają odpowiednie rozmiary. Autorzy podkreślają, jako jedną z zalet, możliwość korzystania z usługi w wygodny sposób na urządzeniach mobilnych dzięki responsywności interfejsu. To bardzo dobry substytut aplikacji mobilnej, której stworzenie w polskich warunkach byłoby znacznie większym wyzwaniem.

T. Popielarczyk zwraca uwagę na naszą zakładkę Self-publishing: Ciekawie zapowiada się dział self-publishing, gdzie w przyszłości mają powstać narzędzia do promocji niezależnych twórców wydających swoje publikacje. Tak, tak. Jak tylko uporamy się z wdrożeniem wszystkich zaplanowanych podstawowych funkcjonalności serwisu (a jest ich jeszcze kilka), to od razu zabieramy się za poprawę ekspozycji e-booków niezależnych autorów. Może macie jakieś pomysły? Wszelkie propozycje mile widziane. Piszcie do nas.

A co się podobało redaktorowi Antyweba najbardziej? Wisienkę na torcie stanowi sekcja z linkami do bezpłatnych ebooków – mówi T. Popielarczyk. Bardzo nas to cieszy, bo jest to jedna z naszych najważniejszych zakładek. Zaryzykujemy stwierdzeniem, że każdy e-czytelnik swoją przygodę z e-bookami rozpoczynał od darmowego kontentu. Dlatego także w planach mamy lepsze uporządkowanie tej kategorii tak, aby szybko i łatwo każdy mógł znaleźć ciekawą dla siebie książkę.

Ale to nie wszystko. P. Grabiec zwrócił uwagę także na: Jedną z najciekawszych funkcji bookto.pl jest możliwość porównania nie tylko ofert księgarni z e-bookami, ale też z ceną klasycznego wydania danej pozycji. Wiele osób zastanawia się, czy faktycznie kupując e-booka może zaoszczędzić względem papieru – teraz to info będzie podane na tacy. Sam często płacę za ebooki nawet więcej, niż mógłbym wydać na papier, ale robię to świadomie – od ceny i możliwości odsprzedania papieru ważniejsza jest dla mnie wygoda konsumpcji wersji cyfrowej. Cieszymy się bardzo z tej opinii, bo także uważamy, że taki zabieg może przekonać maruderów, którzy narzekają na wysokie ceny e-booków, że warto kupować e-booki.

Było jeszcze wiele inny cennych opinii na temat wyglądu i działania serwisu. Znalazło się także kilka merytorycznych uwag, co trzeba poprawić, co zrobić, aby serwis jeszcze lepiej odpowiadał potrzebom Użytkowników. Wszystkie sugestie i podpowiedzi zapisaliśmy i będziemy je sukcesywnie wdrażać. Także zaglądajcie do nas regularnie 

Jednak najciekawsza, naszym zdaniem, była dyskusja na temat rynku e-booków, jaka wywiązała się pod artykułem na portalu Antyweb. Oj, działo się, działo…

Jeżeli jesteście ciekawi ile powinien kosztować e-book, kto zarabia w Polsce na e-bookach i co z tym Amazonem, to odsyłamy do dyskusji.

My sami w najbliższym czasie postaramy się przybliżyć temat w oddzielnym wpisie.

W ten o to sposób bookto.pl oficjalnie wystartowało. Mamy nadzieję, że nasz serwis przypadnie Wam do gustu i będziecie do nas często zaglądać.

Artykuły:

Bookto.pl zawalczy z mitami o wysokich cenach ebooków. Z takim zapałem powinno się udać, Popielarczyk, Antyweb: http://antyweb.pl/bookto-pl-zawalczy-z-mitami-o-wysokich-cenach-ebookow/

Jeśli masz czytnik e-booków, to musisz dodać ten serwis do ulubionych, P. Grabiec, Spidersweb, http://www.spidersweb.pl/2014/10/bookto.html