Ślepnąc od świateł - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo.

Ślepnąc od świateł - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo.

Autorzy: Jakub Żulczyk

Wydawnictwo: Świat Książki

Kategorie: Inne

Typ: audiobook

Formaty: MP3

cena od: 23.54 zł

Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.



Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi.



Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.

KSIĄŻKI TEGO AUTORA

Ślepnąc od świateł - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Wzgórze Psów Instytut Radio Armageddon Ślepnąc od świateł Świątynia